Kas sul on ka koroonast kõrini? “Koroona valehäire”!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. oktoober 2020 kell 16:42Kui teeme elus suuri otsuseid, siis vaatame seda ikka mitme erineva nurga alt ja kaalume erinevate lahenduste plusse ja miinuseid. Koroonameetmete puhul aga soovitakse sügisel jätkata samast kohast, kus kevadel pooleli jäädi. Miks? Kas suve jooksul kogutud ja analüüsitud info ei peaks mitte vastupidist käitumist, st tavaelu juurde tagasipöördumist soodustama?

 

Probleem seisneb muidugi selles, et sellel kainestaval infol on raske infosõja väljale pääseda, kuna valitsuse ametlikule infole ustavad faktikontrollöörid kogu maailmas ei suuda enesetsensuuri eneseanalüüsi vastu vahetada. Õnneks tulevad siinkohal appi julgemad teadlased ja arstid, nagu näiteks need 40 000, kes on allkirjastanud koroonameetmeid leevendama ja lõpetama kutsuva avaliku pöördumise.

Või näiteks teadlased Sucharit Bhakdi ja Karina Reiss, kes andsid suvel välja hetkega saksakeelses kultuuriruumis (Saksamaa, Austria, Šveits) nr 1 bestselleriks saanud raamatu “Koroona valehäire”, mis nüüd ka eesti keeles saadaval on. Tegu on lihtsasti loetava, ladusalt kokku pandud ja koroonakriisi paljusid erinevaid aspekte analüüsiva teosega, mis aitab maha võtta hirme ja vaadata näkku reaalsusele – koroonaoht on üle paisutatud ja kiiremas korras tuleks naasta tavaelu juurde.

 Mariann Joonas

 

Foto: Telegram

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt