Miks külvab Arkadi Popov rahvale hirmu ja tunneb sellest rõõmu?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2020 kell 12:11Foto: Merily Malkus/ERR

Juba ammu on selge, et kevadine “koroonapandeemia” oli valehäire ning praktiliselt kõik riigid ja valitsused (mõne üksiku erandiga) reageerisid üle. Ametliku statistika kohaselt suri nii 2017/2018 kui ka 2018/2019 gripihooaja käigus rohkem inimesi, kui käesoleval aastal. Isegi Tervisemaeti endine juht tunnistab, et ainult koroonaviirusesse on surnud kõigest 17 inimest.

 

Igasugused piirangud ja reeglid, maskide kandmised, piiride sulgemised, reisipiirangud, sotsiaalne distantseerumine jne on täiesti õigustamatud, sest mitte mingit pandeemiat ei ole. Riik hoiab hirmu üleval ainult PCR-testidest saadav statistika, kuid isegi PCR tehnoloogia leiutaja tunnistab, et positiivne test ei tähenda tingimata, et inimene on haige või nakatunud, sama sedastati näiteks ka hiljuti New York Times´is ilmunud artiklis. Lihtsustatult öeldes tähendab PCR tehnoloogia seda, et selle testi käigus saab avastada pea igal ühel peaaegu kõike, milleks see test “häälestatud” on. Lihtne analoogia on raadiolainetega – me neid laineid ei näe aga raadiovastuvõtja püüab kinni sellise laine, millele ta on häälestatud.

Ka Hamburgi juhtiv meditsiiniametnik Walter Plassmann nentis, et nakatumine ei tähenda veel haigestumist: “Me peame selle totaalse nakatunute arvule keskendumise lõpetama. Nakatumine ei tähenda veel haigestumist. Minu arvates on tähtis, kui palju​ inimesi on koroonaviirusesse haigestunud, kui ​palju​ on sellepärast intensiivravis ja kui palju​ on selle tõttu surnud – täpsustades siis – palju on surnud​ viirusest tingituna​ ja mitte ​muul põhjusel​. Kui näiteks nakatunute arv küll kasvab, aga haigestunute või surnute osakaal ei suurene, ei ole olukord nii hull.”

Lisaks on ka Eestis teadlased ja arstid võtnud sõna, et koroonameetmete ja -paanikaga on mindud üle võlli. Isegi  Maailma Terviseameti (WHO) erisaadik COVID-19 küsimustes dr David Nabarro mõistis ühiskonna sulgemise hukka, samas intervjuus kiitis ta ka koroonameetmete-kriitilist Great Barringtoni Deklaratsiooni, mille on allkirjastanud tänaseks (16.10.2020) ligi 40 000 ülemaailmset eksperti.

 

PCR-testi looja Kary Mullis:

PCR-i ei saa valesti kasutada. PCR-iga on nii, et kui sa seda hästi teed, võid tuvastada igaühel peaaegu kõike. Kui suudad võimendada ühte molekuli nii palju, et seda saab päriselt mõõta – mida PCR-test ka suudab, siis on vaid väga väheseid molekule, mida me kehas ühtegi ei leiduks.

Need mõõtmised ei ole üldse täpsed. Need testid põhinevad kõik nähtamatutel asjadel, ja need tulemused on teatud mõttes tuletatud.

PCR testimine on lihtsalt protsess, mida kasutatakse millegi paljundamiseks. See ei ütle, et sa oled haige ja see ei ütle sulle, et see viirus, mille sa said, teeb su haigeks või midagi sellist.”

 

Kas Arkadi Popov on psühhopaat?

Septembris 2020 toimunud Eesti Päevalehe Koroonakonverentsil ütles Arkadi Popov naerulsui, et tema ootab uut lainet:

“Ma olen hästi tänulik selle [covidi] üle, mulle hästi meeldis see aeg, see oli täitsa fun ja väga huvitav, ma tahaks veel. Siis kui see asi lõppes, siis oli hästi igav, poolteist kuud polnud midagi teha, kõik muud projektid .. noh see pole ikka päris see. Ootame teist lainet!”

Paljudes riikides on tänu koroonapiirangutele märkimisväärselt tõusnud enesetappude arv (link 1, link 2). Üle maailma toimuvad koroonaprotestid, riikide ja valitsuste vastu hakatakse kohtusse minema, mitte kusagil pole pandeemiat ja seda kinnitab ametlik statistika. Ometi jätkab kevadel terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhiks määratud Arkadi Popov rahva hirmutamist, esinedes ERRis:

“Praegu saame öelda, et SARS-CoV2 levib kergesti ning on olemuselt salakaval – haigestunud inimene võib olla nii näiliselt terve (asümptomaatiline), tunda kergeid gripilaadse viirusega kaasnevaid ebamugavusi (peavalu, valus kurk, kuiv köha) kui ka vajada hingamisraskuste tõttu hospidaliseerimist.”

Me saame andestada selle, mis toimus kevadel aga tänaseks on lollilegi selge, et mingit pandeemiat ega hädaolukorda pole. Miks on Arkadi seal televisioonis rahvast hirmutamas? Kas on võimalik, et ta pole kursis sellega, et hädaolukorda pole?

Miks ootab ta rõõmustades “uut lainet”? Rahvas kannatab, üle maailma kasvab terve põlvkond traumeeritud lapsi, majandus on kokku kukkumas, töötute arv teeb uusi rekordeid – see on tõeline katastroof aga meie doktor Arkadile teeb see nalja ning mees hirmutab rahvast edasi?

Kas Arkadi Popov on psühhopaat või lihtsalt loll?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Merily Malkus/ERR

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt