Vandenõude hierarhia 2. aste: mudilas-pettused (toddler hoaxes)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2024 kell 12:07Pilt: JLB + Telegram + Canva.com

Jätkame Austraaliast pärit uurija John Le Boni (JLB) 2017. aastal avaldatud vandenõude/pettuste hierarhia (Hoax Hierachy) teise tasandiga. Põhjus, miks me avaldame selle tänaseks seitse aastat vana artiklite sarja alles nüüd, seisneb selles, et käesoleval (2024) aastal on John Le Bon esimest korda hakanud avaldama tema hinnangul pettuste püramiidi tipus olevat “saladust”. Kui soovid selle infoga kiiremini tutvust teha, siis soovitame liituda JLB kodulehega. Pettuste hierarhia esimese, kõige madalama ehk beebi-pettuste tasandiga saab tutvuda siin.

 

Sissejuhatus

Mudilas-pettused hõlmavad Osama bin Ladenit ja Apollo programmi. See on üks aste allpool laps-pettuste tasandist, kuid samm kõrgemal kui beebi-pettused. Nagu beebi-pettused, on ka mudilas-pettused peamiselt meediapõhised. See kehtis nende sündmuste esmaesitluse ajal ja on nii püsinud kogu nende perioodil. Nagu beebi-pettused, on ka mudilas-pettused diskreetsed, suured sündmused/lood; ja need toimivad vundamendina suurematele pettustele, millele nad on ehitatud.

Tasub märkida, et silmapaistvad YouTub’i “tõeotsijate kanalid” (sh ka enamik alternatiivmeediast – toim.), kes rutiinselt beebi-pettusi kajastavad, pööravad mudilas-pettustele üldiselt vähe tähelepanu – mõned isegi eiravad mudilas-pettusi täielikult. Võib väita, et selle põhjuseks on asjaolu, et kokkupuude mudilas-pettustega (ja nende õige mõistmine) viib loomulikult “tõeuurijad” laps-pettuste uurimiseni. Selles mõttes on mudilas-pettused YouTube’i tõeotsijate lakmuspaber: kui nad näitavad üles huvi meedia võltsimise suhtes, kuid on bin Ladeni ja/või Apollo võltsimise suhtes teadmatud või ükskõiksed, võib järeldada, et need tegelased on parimal juhul kehvad uurijad/ajakirjanikud – või veel hullemal juhul

Pilt: JLB + Telegram + Canva.com

 

 

Kaks mudilast

Osama bin Laden

Üks asi on teada, et 9/11 ametlik lugu on naeruväärne jama. Iga tõdeotsija teab, et lugu “Paberinugadega araablastest” on parimal juhul kahtlane ja isegi paljud tavainimesed on valmis seadma kahtluse alla selle saatusliku päeva ja sellele järgnevate sündmuste laiema narratiivi. Täiesti teine asi on mõista, et Osama bin Ladenina (ObL) tuntud tegelane pole midagi muud kui tegelane. Koomiliselt koomiksiliku muinasjutu kurikael. Mees, kelle väidetav saatus ookeani põhjas pole jaburam kui tema ülejäänud elulugu, nagu seda müüvad meile maailmavalitsejad.

Tuntud “alternatiivmeedia” tüübid, nagu Alex Jones, on tuntud selle poolest, et kuulutavad valjuhäälselt, et “9/11 oli sisetöö”. See tähendab, et rünnakute eest vastutas valitsus (või mõni muu asutus), kuid see ei ütle midagi ObL karakteri kohta. Aktsepteerida, et ObL ei vastutanud 11. septembri eest, võib olla algavale deprogrammeerijale korralik algus, kuid see ei kriibi vaevu palju olulisema ilmutuse pinda, mis tuleneb sündmusest: pahalane oli väljamõeldud tegelane.

Selle fakti mõistmine ja hindamine on oluline samm meedia võltsimise mõistmise alustamisel. Lõppude lõpuks, kui paha mees oli välja mõeldud tegelane, siis kui suur osa sellest loost saab olla tõsi?

Asi pole lihtsalt selles, et meedia avaldab valet tõde. Asi pole lihtsalt selles, et nad teatavad valedest. Asi on hoopis selles, et valed sõltuvad peavoolumeediast ja pealegi on meedia esmane ülesanne laiaulatuslike pettuste puhul valede levitamine massidesse.

Mantrast „911 oli sisetöö” jäetakse see lihtne, kuid põhiline kontseptsioon välja. Asi pole lihtsalt selles, et ObL ei vastutanud 11. septembril toimunu eest; palju sügavam on see, et teda ei eksisteerinud ega eksisteeri väljaspool meediaparadigmat. See mõistmine võib lubada tulevastel deprogrammeerijatel liikuda edasi järgmise olulise arusaama juurde: 11. septembril ei lennanud mitte ükski lennuk WTC tornidesse ega Pentagoni. Räägime sellest lähemalt järgmises peatükis.

Apollo programm

Kuu-maandumine aastatel 1969–1972 pani aluse kogu NASA šaraadile, mis pidi järgnema ja kestab siiani (ilma et lõppu paistaks). Nagu 11. septembril, sõltus inimeste esialgne usk ametlikku narratiivi täielikult oluliste piltide ja helide levitamisest meedias. Nagu 11. septembrilgi, oli selle loo keskmes idee “meie vs nemad” “kosmosevõistluse” vormis NSVL-iga (loe: pahad, kui elad lääne inforuumis

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt