Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Terrorismivastase sõja kriitiku tapmist uurinud prokurör lasti maha

3. mai 2013 kell 11:52benazir-bhutto

Pakistani ekspeaministri ja opositsioonijuhi Benazir Bhutto mõrva uurimisega seotud prokurör lasti reedel Islamabadis maha, teatas politsei. Tundmatud isikud peatasid riigiprokurör Chaudhry Zulfiqari auto ühel tiheda liiklusega tänaval ning avasid selle pihta tule, vahendab BNS. 

 

Üliraskelt haavata saanud Zulfiqar toimetati haiglasse, kus ta suri, ütles kohalik politseiametnik Mohammad Yousuf AFP-le. Bhutto hukkus 27. detsembril 2007 pommiplahvatuses, lahkudes oma Pakistani Rahvapartei valimisürituselt Rawalpindis. Bhutto mõrvavandenõus kahtlustatakse Pakistani endist sõjalist juhti Pervez Musharraffi.

Prokurör ei ole ainus Bhutto mõrvaga seotud inimene, kes on maha lastud. Aastal 2008 suri kuulihaavadesse Bhutto ihukaitsja, kes oli tema mõrva võtmetunnistaja.

Bhutto oli üks nendest, kes rääkis, et Bin Laden suri üsna pea pärast 11. septembri sündmuseid.

Vaata 2007. aasta novembris (1,5 kuud enne mõrvamist) tehtud Aljazeera saadet “Frost over The World”, kus hinnatud ajakirjanik David Frost intervjueerib Benazir Bhuttot:


 

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, BBC, Telegraph

Loe ka Bhutto 2004. aastal Guardianis avaldatud arvamusartiklit.

Foto: bisp.gov.pk

 

Toimetas Mariann Joonas