HPV-vaktsiini väljatöötanud teadlane: Vaktsiin on tarbetu ja ohtlik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2013 kell 10:54



Hiljuti kajastas Telegram Itaalia ja Iisraeli teadlaste läbi viidud uurimust, milles seati kahtluse alla väidetavalt emakakaelavähki põhjustava HPV (human papilloma virus) vaktsiini turvalisus ja kliiniliste katsetuste metoodika. Natural News kirjutab, et vaktsiini üks peamisi loojaid avaldas juba 2009. aastal info, et tegelikult on HPV-vaktsiin tarbetu ja ohtlik.

 

Praegu toodetakse HPV-vaktsiini kahe nime all – Gardasil (toodetud Merck & Co poolt) ja Cervarix (toodetud GlaxoSmithKline’i poolt). Dr Diane Harper töötas Merck & Co heaks. 2009. aastal tuli Harper neljandal rahvusvahelisel avalikul konverentsil vaktsineerimise teemal avalikkuse ette seisukohaga, et HPV-vaktsiin on tegelikult tarbetu, kuna 90% selle viirusega nakatunud naistest paraneb ise kahe aasta jooksul peale nakatumist. Kõigest 5% HPV-nakkustest arenevad edasi vähieelseks seisundiks emakakaelal ja sellest grupist omakorda on kõigest 20%-l risk, et viie aasta jooksul areneb välja emakakaelavähk.

Vaktsiini kõrvalmõjud on oluliselt raskemad kui viiruse mõju ning arenevad välja oluliselt kiiremini ja kontrollimatult. Üle maailma on juba tuhanded tüdrukud kirjeldanud pärast HPV-vaktsiini saamist neuroloogilisi kõrvalnähtusid nagu migreenihood, infotöötlemise häired, sensoorsed häired jpm.

Harperi seisukohta kajastas 2009. aastal isegi peavoolumeedia. CBS News avaldas 29. augustil artikli “Gardasil researcher speaks out“, milles Harper räägib vaktsiini riskidest, kasutegurist ja agressiivsest turundusest. Artiklis leitakse, et see on ebatavaline, et ravimifirma palgal olev inimene selliste seisukohtadega välja tuleb.

Vaktsiini tõhususe osas on olemas info kõigest viie aasta pikkuse perioodi kohta. Harper leiab, et kui ametliku soovituse kohaselt tuleks vaktsineerida juba 11-aastaseid tüdrukuid, siis kaalub vaktsiini kahju võimaliku kasuteguri üle. Juba aasta varem seadis ka teine arst avalikult Gardasili turvalisuse kahtluse alla, kui tema oma tütar kannatas kõrvalmõjude käes. Ka seda lugu kajastas CBS News.

Kuid mõni aeg pärast oma avalikke seisukohavõtte muutus Harperi jutt ja ta võttis oma sõnad tagasi, väites, et need meediakajastused olid väljamõeldised. Kas suutis keegi vaktsiinitööstusest Harperit veenda oma avalikku seisukohta muutma või on lugupeetud teadlane skisofreeniline?

Igal juhul on tõsiasi, et kuigi Gardasili ja Cervarixi kasuteguris on juba ammu kaheldud ning vaktsiini rasketest kõrvalmõjudest on samuti palju räägitud juba aastaid, on need vaktsiinid jätkuvalt turul ja neid reklaamitakse väga agressiivsel moel. USA-s on mitmes osariigis nende vaktsiinide tegemine juba kohustuslikuks muudetud. Eestis see õnneks veel nii ei ole ja meil on vabadus teha teadlik valik.

 

Allikad: Natural News, Natural Society, CBS News, CBS News 2

Foto: foodworldorder.blogspot.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt