Arvo Soomets: Kuidas minust sai ANTI-VAXXER

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2018 kell 10:29Olen meditsiiniharidusega, täpsemalt loomaarst. Minu esimeseks töökohaks oli Eesti Agrobio Keskuse vaktsiinilabor, kus minu tööülesandeks oli vasikate ja põrsaste pastörelloosivastase vaktsiini väljatöötamine. Samal ajal õppisin magistrantuuris biotehnoloogiat.

 

Meie keskuses oli ka viroloogialabor. Noore hakkaja teadurina tahtsin teada kõike, mida võimalik, sest tahtsin, et minu töö kannaks tõeliselt häid vilju.

Ma uskusin vaktsiinidesse kui elupäästjatesse, sest nii mind ju õpetati.

Kui ma olin kõigi “kunstireeglite” kohaselt valmis saanud esimese vaktsiinipartii, siis algasid katsetused. Mulle toodi laborisse 6 prisket kesikut. Olles veendunud, et nad on täiesti terved, manustasin neile vaktsiini. 24 tunni möödudes olid nad kõik surnud.

Minu magistritöö juhendaja võttis mu ette, pani mu sülle paksu paki raamatuid ja ütles: “LOE!”

Hakkasingi lugema ja loen tänase päevani.

Samasse ajajärku kuulub ka teine kogemus. Meie labor tootis sigade punataudivastast vaktsiini. Ühel päeval tuli ühest Saaremaa suurest seakasvatusest kaebus, et vaktsineeritud sigadel lõi välja punataud. Labori kommertsdirektor sõitis isiklikult kohale ja mind võeti nn teaduskonsultandina kaasa. Kohapeal selgus, et paljudel sigadel on tõesti ehedad punataudi kliinilised pildid. Kommertsdirektor küsis majandi esimehelt ja sealselt pealoomaarstilt, et milles asi? Mehed vastasid, et vaktsiin ei toimi. Kommertsdirektor vastas, et kuidas ei toimi – tekkis lihtsalt väga tugev reaktsioon ja see just näitabki, et toime on tugev ja see annab veel parema immuunsuse! Vaatas siis kommertsdirektor minu otsa ja küsis, mis mina arvan? Loomulikult ma pidin nõustuma, sest oli ju direktor minu otsene leivaisa. Majandi juht koos loomaarstiga jäid suhteliselt lolli seisu ja nende kohmetus oli silmnähtav.
Ma sain ühekorraga teada, kuidas räägitakse must valgeks, kuidas tekib alluvusvahekordne korruptsioon ja kuidas tehakse mitte-teadlane lolliks. Kusjuures hilisemad analüüsid näitasid, et vaktsiinipartiis polnud ühtegi elusat “haigustekitajat”. See oli mulle kasulik kogemus, sest peale seda tunnen ma ära vale ja blufi. Enamus niinimetatud süsteemi ametlikke teadlasi kas valetavad või bluffivad ja korruptiivse ahelaga seotud arstid, kes pole iialgi isegi ühtegi tilka vaktsiini tootnud, bluffivad alati. Ma tunnen vale ära.

Loomulikult öeldakse süsteemitruude jutuvestjate poolt kohe, et tänaseks päevaks on tehnoloogiad arenenud ja vaktsiinid on ohutud. Tuhkagi! Tehnoloogiates pole muutunud praktiliselt mitte midagi.

Ainus hea asi tollest ajast oli mu professori karm käsk LUGEDA ja seda ma teen jätkuvalt.

Olen oma lugemisega jõudnud tänaseks sinnamaani, et olen aru saanud, et on kahesugust kirjandust: ametlikult tunnustatud ja ametlikult tunnustamata kirjandust. Kõik, mis leiab ametlikku tunnustamist sisaldab infot, mis sobitub “süsteemiga” ja kõik, mis ametlikku tunnustamist ei leia, on kas “süsteemile” sobimatu või hoopistükkis vastukarva ja seda teist on kordades rohkem. Küsimus: MIKS?

Nüüd muudkui loen ja püüan sellele küsimusele vastust leida.

Teine episood, mis minust anti-vaxxerit vormima hakkas juhtus 90ndate teises pooles. Töötervishoiu ettevõte vaktsineeris meie töökollektiivi “tasuta” gripivaktsiiniga. Sel talvel tabas mind gripp, millesarnast õudust ma polnud varem kogenud. Töötervishoiu arst ütles, et ilma vaktsineerimata oleks mu gripp olnud kordades hullem. Mul tekkis kognitiivne dissonants ja see ärgitas mind veelgi rohkem LUGEMA.

Siis töötasin aastaid ravimifirmas, mis müüs vaktsiine. Mina muudkui LUGESIN ja kuulasin. Kognitiivne dissonants üha süvenes ja selgus suurenes. Vaktsiinid pole iial mõeldud kellegi päästmiseks vaid on puhas äri ja valedel tuginev petuäri.

Ja siin ma nüüd olen – veendunud anti-vaxxer. Ja mida rohkem ma loen, seda sügavamalt veendun, et olen anti-vaxxer ja just see päästab elusid.

Päästes kasvõi ühe elu, päästame terve maailma!

 

Arvo Soomets

 

Allikas: Arvo Soometsa Facebook

Pilt: wired.com

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt