Brian Tracy: 3 sõna, mis võivad muuta su elu igaveseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2019 kell 18:44Brian Tracy (75) on motivatsioonikõneleja ja mitme eneseabiraamatu autor. Tema teostest kuulsamad on “Earn What You’re Really Worth“ (“Teeni niipalju, kui sa päriselt väärt oled“), “Eat That Frog!“ (“Söö see konn ära“) ja “The Psychology of Achievement“ (“Saavutuste psühholoogia“). Brian viib läbi ka ajaplaneerimise, isikliku arengu, juhtimis- ja müügikoolitusi. Tegime kokkuvõtte Tracy kõnest, mis võib muuta su “probleemidele” lähenemist igaveseks.

 

Mu sõber avaldas raamatu “Words Can Change Your Brain“ (“Sõnad võivad muuta su aju“), milles ta kirjutab oma avastustest, mis ta tegi, töötades pikki aastaid neuroteaduses. Suurim avastus on see, et kindlatel sõnadel on tohutu mõju meie mõtetele ja tunnetele – kas positiivne või negatiivne. Me peaksime muutma oma kõneviisi, et saavutada positiivsed väljavaated.

Näiteks lendamise puhul saab sõna attitude (hoiak, asend, suhtumine) kasutada, viitamaks su asendile silmapiiri suhtes. Lastes alla või tõstes lennuki nina, saame muuta lennuki asendit. See, kuidas sa probleemist mõtled, määrab ära aga sinu suhtumise ja lähenemisviisi.

Siin on kolm sõna, mida sa võid kasutada, et muuta oma hoiakut ja lähenemist ükskõik, millise raskusega sa silmitsi seisad.

Muuda “probleem“ “olukorraks“. “Probleem“ on negatiivne sõna, mis võib tekitada hirmu ja ärevustunnet, aga “olukord“ on neutraalne sõna. Nii et selle asemel, et öelda “meil on probleem“, võid öelda “me oleme olukorras“.

Ma ise eelistan muuta sõna “probleem“ ümber “väljakutseks“. Iga kord, kui midagi viltu läheb, siis ütlen: “Meil on täna huvitav väljakutse.“ Väljakutse on positiivne sõna – kui mõelda väljakutsest, siis mõtled millestki, mille poole pürgida, mis toob sinus ja teistes välja parimad omadused. Väljakutsed teevad elu põnevaks ja elamisväärseks. Pürgides igapäevaste väljakutsetega üha kõrgemale, täiustame aina enam oma potentsiaali.

Ilmselt kõige parem sõna siin kontekstis on “võimalus“. Selle asemel, et öelda “meil on probleem“, ütleme “meil on ootamatu võimalus“. Napoleon Hillil on kuulus ütlus: “Iga probleem või raskus, millega sa silmitsi seisad, sisaldab seemet samaväärse või suurema eelise või kasu saavutamiseks.“ Sinu ülesanne on leida see kasu – märka võimalust igas olukorras. Selline probleemile lähenemine määrab su suhtumise.

Kõige edukamad inimesed mõtlevad enamjaolt nii, et proovivad märgata head igas olukorras ja kasu igas probleemis. Suured liidrid ja juhid puutuvad kokku paratamatute tõusude ja mõõnadega oma igapäevases elus teel unistuste ja eesmärkide poole, hoides täielikku kontrolli oma mõtete ja tunnete üle. Nad teevad seda nii, et valivad kõige sobivama sõna, kirjeldamaks olukorda, sealhulgas pöörates tähelepanu ka oma hääle tugevusele ja käitumisele.

Küpsuse märgiks edu, õnne ja tasakaaluka elu saavutamisel on valmidus uute probleemide ja raskuste esilekerkimiseks ning oskus suhtuda neisse kui tavapärastesse nähtustesse, mida ei saa elus vältida – sest nagu öeldakse: nad jõuavad meieni samamoodi nagu lained ookeanis. Probleemid ei ammendu kunagi.

Suureks inimeseks saamine eeldab seda, et kui sa võtad endale suure eesmärgi ja sihi, siis oled juba varakult valmis kogema oma teel ootamatut turbulentsi. Liidrite üheks tunnuseks on, et neile ei meeldi läbikukkumine, aga nad teavad, et teel eduni põruvad nad ikka ja jälle. IBMi loojalt Thomas J. Watsonilt küsiti kord, kuidas saada kiiremini edukaks, mille peale ta vastas: “Kui sa tahad kiiremini edukaks saada, siis pead kahekordistama oma läbikukkumisi, sest edu sõltub läbikukkumistest.“ Sa saavutad edu, õppides igast kogemusest midagi, proovi alati kõikjal head näha. Nimeta seda olukorraks, väljakutseks või võimaluseks, et hoida meel positiivsena ja loomingulisena oma teel eduni.

 

Allikad: Brian Tracy Youtube, Brian Tracy koduleht

Foto: briantracy.com

 

Toimetas Mihkel Koslow

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6

Telegrami artiklite mujal avaldamise tingimused.