Mõtle end terveks: 15 iseloomujoont, mis põhjustavad haigusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. oktoober 2023 kell 12:10



Läbi aegade on teatud inimesi, kes on elanud väga vanaks ja räägitud lugusid imelistest tervenemistest. Miks osa inimesi ei jää peaaegu kunagi haigeks ja kuidas ennast mõtte jõul terveks ravida – märksõnaks on holistiline meditsiin, inimkonna kolme aastatuhande jooksul kogunenud kogemused.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt märtsis 2013.

 

Hiina ravitseja, kes elas 256-aastaseks

Ametlikel andmetel sündis ravitseja Li Ching-Yuen Hiinas 1677. aastal (ta ise väitis, et on sündinud 1736). Ta tegeles terve oma imeliselt pika elu jooksul taimedega ravimise ja võitluskunstidega. Aastal 1930 ilmus ajalehes New York Times artikkel, mis põhines Hiina valitsuse ametlikel dokumentidel. 1827. aastaga dateeritud dokumendid sisaldasid ametlikku õnnesoovi Li Ching-Yueni 150. sünnipäeva puhul ja 1877. aastast pärit dokumentides oli kirjas riigipoolne õnnitlus mehe 200. sünnipäevaks.

Li Ching-Yuen võttis oma pikaealisuse saladuse kokku ühte lausesse: „Hoia süda külmana, istu nagu kilpkonn, liigu väledalt nagu tuvi ja maga nagu koer.“

Selle looga seoses on teada veel mõned huvitavad ajaloolised faktid. Kui Hiina armee kindral Yang Sen kutsus Li endale külla ja tegi talle ettepaneku õpetada Hiina sõduritele võitluskunste, imestas ta eaka, oma sõnul 250-aastase külalise noorusliku väljanägemise üle.

Kui Li Ching-Yuen 6. mail 1933 suri, olla ta oma sõpradele öelnud: „Kõik mu tegemised siin maailmas on tehtud, ma lähen nüüd koju.“ Pärast Li surma uuris kindral Yang Sen ravitseja tausta ja mehe väiteid oma vanuse kohta ning kirjutas ettekande, mis hiljem avaldati.

On võimalik leida veel palju huvitavaid lugusid lääne ülieakatest imelastest ja idamaade joogidest, kes on elanud üle 100-aastaseks. Peale selle, et nad elasid väga kaua, oli neil ka märkimisväärselt hea tervis – nad olid nooruslikud, tegusad ja elurõõmsad. Mida neilt saab õppida?

 

Holistiline meditsiin annab vastuseid

Tänapäeval on paljud meditsiiniteooriad ühel meelel selles, et 70% kõikide haiguste põhjustest tuleneb negatiivsetest mõtetest või emotsionaalsest stressist. Sel põhjusel tekkinud haigusi nimetatakse psühhosomaatilisteks ja need on tavameditsiini suurimad valulapsed.

Vaid mõnepäevane tugev stress võib põhjustada maohaavad ja ainult paari aastaga võib stressist välja areneda suhkru- või südamehaigus, rääkimata kehvast üldisest tervisest, vähenenud tegutsemisvõimest ja pidevast õnnetuolemisest. Arstid ja teadlased on üksmeelselt nõus sellega, et meie mõtted mõjutavad otseselt elundite tööd ja keha üldseisukorda.

Iidne meditsiin klassifitseerub holistilise meditsiini alla, kuna see hoolitseb peale keha ka vaimu eest, võttes arvesse ka inimese elustiili. See meetod võimaldab eemaldada haiguse põhjuse, mitte ei ravi vaid sümptomeid, peatades haiguse uuesti avaldumise. Kuna moodne meditsiin tegeleb vaid haiguse tagajärgede – kehaliste tervisehäiretega –, tuleb haigus tihti tagasi, sest selle põhjust pole tegelikult välja ravitud.

 

Meie mõtted suuda

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt