Minu lugu: Meditsiiniõde, kes muutis kardinaalselt oma suhtumist vaktsiinidesse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2018 kell 14:01 

“Ma tean, et paljud inimesed tahavad kuulda meditsiinitöötajate arvamust vaktsineerimise kohta. Ma olen meditsiiniõde ja siin on minu lugu,” kirjutab Amy Thompson oma artiklis blogile The Thinking Mom´s Revolution, mida peavad 23 julget ema ja 1 vapper isa, kes püüavad nii meditsiini kui alternatiivmeditsiini professionaalide abiga ravida oma lapsi ja peavad selle kohta päevaraamatut.

 

Mu isa on lastearst ja ma kasvasin nii tavapäraselt, kui veel võimalik. Palaviku puhul anti meile Tylenoli. Köha või kinnine nina? Sel puhul saime köharohtu ja sageli ka antibiootikume. Käisime regulaarsetes tervisekontrollides ning saime kõik vaktsiinid – selles polnud küsimustki.

Pikk jutt lühidalt: nüüd olen ma meditsiiniõde ja mul on kaks last ning mõlemad on loomulikult vaktsineeritud riikliku immuniseerimiskava järgi. Ma isegi ei küsinud mida minu lastesse süstitakse, ei pilgutanud silmagi, sest lastearstid on usaldusväärsed ja teavad kõike. Nad teavad mis on minu lapsele parim.
Kui mu põnnid said neljaseks ja nende järjekordne vaktsineerimise aeg hakkas lähenema, siis mäletan, et tegin oma emaga isegi nalja: “Oo ei, uued süstid on tulekul. Vaesekesed, nad ei tea, mille jaoks seda neile tehakse.” Ainuüksi sellele mõtlemine ajab juba iiveldama.

Meditsiiniõena pidin laskma end gripi vastu vaktsineerida igal aastal. Tegin seda kohe samal hetkel kui võimalust pakuti ning pahandasin oma abikaasaga, sest tema ei lasknud ennast kunagi vaktsineerida. Tegime isegi kolleegidega vaktsiinivastaste inimeste üle nalja: “Kuidas nad saavad ometi olla nii lollid ja arvata, et neil ei ole vaktsiine vaja?”

Aastal 2015 läksin tagasi kooli, et end täiendada ja saada kõrgem kraad. Laste õendusabi kursus oli pooleldi läbi ning parasjagu õppisime vaktsineerimiste ajakava. Meile näidati vaktsineerimisega seoses filmi, kus üks ema nuttis ja rääkis, et ta ei lasknud oma lapsele teha läkaköha vaktsiini ning, et laps oli väga pikalt väga haige jne… Ja nüüd tuleb huvitav osa, meie professor rääkis umbes tund aega, et Dr Andy Wakefield on pettur ning, et tegelikult on vaktsiinid ohutud. Ta õpetas isegi mida öelda ja kuidas käituda, kui vanemad ei taha lasta oma last vaktsineerida. Kõrvalmõjudest ei räägitud meile midagi. Samuti ei õppinud me midagi VAERS süsteemi kohta (vaktsineerimiste kõrvalmõjudest teatamine) ega ka vaktsiinidest põhjustatud traumade aruandmise kohta. Aga miks olekski pidanud? Meile ju õpetati, et vaktsiinid ei põhjusta mingeid kõrvalmõjusid ega vigastusi. Tol ajal olin ma veel selle teema osas rumal (kuidas ma soovin, et oleksin teadnud kõike seda, mida tean praegu. Ma oleksin osanud viisakalt ja selgelt ümber lükata kõik professori väited). Mäletan, et mulle tundus veider, et professor kulutas nii palju aega rääkimaks Dr Andy Wakefieldi’st.

Olin saanud aastatepikkuse kogemuse, olles üles kasvanud oma isa nõuannetega ning õppinud koolis vaktsiinide kohta. Seejärel oli mul kõikemuutev vestlus oma sõbraga.

Tal on kaks last, 12 ja 10 aastased. Miskipärast tuli teemaks, et kui tema 12 aastane laps oli veel imik, siis tema vaktsineerimised ei tehtud õigeaegselt. Hakkasin koheselt kritiseerima: “Appikene, kuidas te küll võite nii teha? Te ju suurendate võimalusi, et teie laps saaks haigestuda surmavatesse haigustesse.” Ta ütles, et ta ei mäleta kõiki detaile, kuna see oli nii kaua aega tagasi. Tol ajal polnud selle kohta eriti infot aga nad tegid abikaasaga enne lõpliku otsust põhjalikult uurimistööd.

Niisiis… Ma oleksin võinud näidata end heast küljest ja öelda, et kuna ma austan oma sõpra, siis uurin ma ka ise vaktsineerimiste kohta lisainfot ja äkki on tal õigus. Aga ei, ma olin täielik jobu. Mõtlesin, et tõestan talle, et ta eksib. Tahtsin leida erinevaid uuringuid, mis kinnitavad minu vaatenurka ning näidata talle, et tema arvamus on vale.

Ja minu uurimistöö võis alata… Ma tahtsin leida erinevaid teadustöid. Soovisin leida kinnitust, et kui lapsed ei saa vaktsiine õigeaegselt, siis sellel võivad olla poole hullemad tagajärjed võrreldes nende lastega, kes saavad korrapäraselt kõiki vaktsiine. Üllatus-üllatus.. Ma ei leidnud ühtegi sellist uuringut. Ja sealt hakkas lumepall veerema. Kord, kui oled hakanud midagi põhjalikumalt uurima, siis avastad nii palju jäneseurge, mõned nendest nii kohutavad, et rohkem ei tahakski uurida. Vaktsiinid muutusid mu uueks kinnisideeks ja ma lükkasin oma meditsiinikooli töid pidevalt edasi, sest leidsin järjekordse uue dokumentaalfilmi või raamatu, mida läbi töötada. Samal ajal, mil uurisin vaktsiinide kohta jõudsin järeldusele, et lääne meditsiinis on veel palju muudki, mis oli ebatäpne.

Minu koolikaaslased kutsusid mind armastavalt “voodoo meditsiiniõeks” ning küsisid pidevalt nõu terviseprobleemidele looduslikuma lähenemisviisi kohta. Kui vaktsiinide teema jälle jutuks tuli, siis kaotasin kogu oma usaldusväärsuse ja mulle öeldi, et olen selle loodusliku teemaga liiga kaugele läinud. Minu arvamus muutus ajas järgnevalt: “kõiki inimesi peaks vaktsineerima” -> “võib-olla ei peaks siiski kõik inimesed saama kõiki vaktsiine” -> “vaktsiinid olid kunagi turvalised, kuid nüüd on neid liiga palju ja see pole enam turvaline” -> “kuidas saab keegi üldse vaktsineerimist isegi kaaluda?” -> “ma ei lase oma lapsi mitte kunagi vaktsineerida ja kui see peaks tähendama kolimist või koduõpet, siis seda ma ka teen!”

Kui ajas oleks võimalik tagasi minna, siis ei oleks ma lasknud oma lapsi vaktsineerida. Oleksin olnud väga rõõmus, teades, et kaitsen neid parimal võimalikul moel. Kahjuks kulus mul selle arusaamiseni jõudmiseks terve aasta. Kogu mu perekond (välja arvatud mu abikaasa) arvavad, et ma olen täiesti segi pööranud ja ma lepin nende arvamusega.

 

Kolm olulisemat mõttekohta:

1) Ärme aseta meditsiinitöötajaid pjedestaalile. Me ei tea vaktsiinidest mitte midagi, tõesõna. Meile ei õpetata nendest mitte midagi. Isegi mu isa, kes on kõige südamlikum ja targem arst keda ma tean ja kes on vaktsineerimise poolt, isegi tema tunnistab, et koolis räägiti neile võib-olla umbes tunnike vaktsiinidest.

2) Uuri seni, kuni oled 100% enesekindel oma otsuses. Kas see otsus on anda oma lapsele kõik kohustuslikud vaktsiinid või mõned üksikud või jätta üldse vaktsineerimata, mis iganes sa otsustad, ole selles täiesti veendunud. Sa ei tohiks vaktsineerida hirmust. Selline ei ole kohusetundlik lapsevanem, see tähendab lihtsalt seda, et sa ei ole teemat piisavalt uurinud. Kui sa leiad end mõtlemast, et su laste vaktsineerimise aeg hakkab kätte jõudma, aga sa ei tea mida teha! Kardad lasta neid vaktsineerida ja samas kardad neid sellest ka ilma jätta. See tähendab, et sa pole piisavalt uurinud ning sa ei ole oma otsuses kindel. Jätka seni, kuni tunned ennast sel teemal täiesti kindlalt, kuid ära lase vahepeal lapsi vaktsineerida. Sa saad alati lasta hiljem vaktsineerida aga sa ei saa juba tehtud vaktsiine olematuks teha.

3) Ära anna alla! Räägi tõtt. Nüüd on aeg, et jagada seda, mis on südames, selle jagamiseks on nii õige kui ka vale viis, kuid ära vaiki. Kui minu lapsed olid alles väikesed ja kui keegi oleks tulnud minu juurde ja öelnud: “Amy, ma tean, et sa arvad, et vaktsiinid on ohutud aga kui sa ei ole uurinud vaktsiinide koostisosi, siis ma tõesti arvan, et sa võiksid seda teha.” Ma oleks teda kuulanud. Võib-olla ei oleks ma selle inimesega tol hetkel nõustunud aga see oleks minus algatanud mõtted, et mis siis, kui seal sees on aineid, mis ei olegi ohutud?
Kindlasti on inimesi, kes arvavad, et sa oled hull. See on loomulik, lihtsalt liigu oma teekonnal edasi. On inimesi, kes otsivad tõde ja kes tunnevad ära kui on selle leidnud, kuid kui sa tõde ei levita, siis ei pruugi nad seda kunagi leida.

 

Amy Thompson Austin

 

Allikas ja lisalugemist: The Thinking Mom´s Revolution, TMR Facebook

Foto: naturalhealth365.com

 

Tõlkis Sander Soomaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt