Kui sa ei saa maski kanda, siis kas selle jaoks on vaja näidata arstitõendit?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. november 2020 kell 9:46Eile õhtul laekus meie toimetuse postkasti ligi 10 lugejakirja sisuga à la “kui ma ei saa meditsiinilistel põhjustel maski kanda, siis kas pean selle kohta võtma arsti käest tõendi?”. Vastuse leiab tegelikult igaüks kriis.ee lehelt.

 

23. novembri pärastlõunal kriis.ee-s avaldatud uudise “Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku vastased piirangud” alt leiab seletuskirja, milles seisab:

Korralduse järgi ei pea isikud tõendama meditsiinilist näidustust või muud erivajadust, mh seda, et maski ei ole võimalik kanda, eraldiseisva tõendiga. Piisavaks loetakse isikute ütlusi selle kohta, et neil esinevad vastunäidustused maskikandmisele.

Dokumendis on kirjas ka, et maskikandmise kohustus ei laiene avalikes siseruumides olukordadele, kus on tagatud igal ajal rohkem kui kahemeetrine vahemaa teiste isikutega või eraldatus (näiteks klaasiga eraldatud ühissõidukijuhid), ühissõidukis puuduvad teised inimesed jne.

Lisaks toonitatakse selgituskirjas, et maskina on käsitatavad nii isikukaitsevahendid (sh visiirid), meditsiinilised maskid kui ka laiatarbe näokatted (sh poest ostetavad korduskasutatavad maskid või ise valmistatud maskid), nende puudumisel võib nõude täitmiseks piirduda suu ja nina samaaegse katmisega, kui katteks kasutatav materjal ja eseme tegumood võimaldab inimesel käsi kasutamata seda vajaliku aja näokattena kasutada (näiteks kaelussallid, mis püsivad nina ja suu ees, kui need ette tõmmata). Oluline on seejuures, et maski kasutatakse ja hooldatakse vastavalt kasutusjuhendile. Maskide kandmise juhismaterjalid on leitavad Terviseameti, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti ja kriis.ee veebilehel.

Kui soovid selle info endale välja printida, siis leiad selle antud PDF-i neljandalt leheküljelt. 

Allikas: Kriis.ee, Kriis.ee 2

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt