Merck loobus COVID-19 vaktsiinide väljatöötamisest, sest haiguse loomulik läbipõdemine annab parema kaitse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2021 kell 12:58Ravimifirma Merck lõpetas kahe koroonaviiruse vaktsiini väljatöötamise, kuna pärast põhjalikke uuringuid jõuti järeldusele, et nende vaktsiinikandidaadid pakkusid väiksemat immuunsust kui viirusese loomulik läbipõdemine.

 

Ettevõte teatas oma kodulehel, et vaktsiinide V590 ja V591 puhul täheldati “head taluvust” katsealuste seas, kuid loomuliku nakatumise või juba kasutusel olevate vaktsiinidega võrreldes reageeris immuunsüsteem nõrgemalt. Meeldetuletuseks – hiljutise Suurbritannia uuringu kohaselt on loomulikust läbipõdemisest tulenev immuunsus koroonaviiruse vastu võrreldes vaktsiinidega sama hea (Pfizer/BioNTech) või parem (AstraZeneca).

Merck andis ka teada, et keskendub hoopis ravimite MK-7110 ja MK-4482 uuringutele. Nimetatud ravimite eesmärk on kaitsta patsiente viiruse poolt põhjustatud immuunsüsteemi ülereageerimise eest.

“Kolmanda faasi uuringu vahetulemused näitasid 50 protsendilist surma või hingamispuudulikkuse riski vähenemist mõõdukalt kuni raskelt COVID-19 haigestunud (kes seetõttu ka haiglaravi vajasid) patsientide seas,” oli kirjas ettevõtte teadaandes ravimi MK -7110 kohta.

Eeldatakse, et Merck saab USA valitsuselt Operation Warp Speed ​​raames potentsiaalsete ravimeetodite t

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt