Naabrite uudised: Läti poliitikas valitseb stagnatsioon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 10:39 

Läti poliitikas väidetavalt stagnatsioon

Endise regionaalministri sõnul on äsja suvel kohalikud valimised läbinud Läti poliitika uue elevuse asemel hoopis brežnevlikus seisakus ja selles olevat omakorda süüdi suurte parteide valmistumine seimi valimisteks, millega seotud huvidesse tasalülitatakse ka kohaliku omavalitsuse tasand.
Seega hetkel ei ole ühelgi poliitilisel jõul arvestatavat ehk regionaalsete huvidega arvestavat regionaalpoliitikat. Link.

 

Läti koolivõrk ei ole majanduslikult läbimõeldud

Läti haridusjuhtide katusorganisatsioon ei toeta riigi soovi lõpetada väikeste maakoolide tegevust, kuid on nõus haridusministeeriumi seisukohaga, et Läti koolivõrk ei ole majanduslikult läbimõeldud. Haridusjuhid pakuvad välja ka optimaalse keskkooli mudeli, kus võiks olla vähemalt kaks paralleelklassi 15-20 õpilasega. Link.

 

Tööjõu lahkumine maksab Lätile miljardeid eurosid

Kui Lätist lahkub aastas 20 000 parimas tööeas spetsialisti-oskustöölist, siis selline “tööjõueksport“ maksab Lätile aastas 2-4 miljardit eurot ehk tinglikult “investeerib“ Läti sellisel moel teiste riikide tööjõuturgudesse ja majandusse. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt