Uudiseid Venemaalt: Putin vaigistas riigiasjade käsitlemist meedias

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 9:22Putin vaigistas riigi- ja valitsusasjade käsitlemist meedias

Venemaa president Putin vaigistas poliitikute ja ametnike poolt riigi- ja valitsusasjade käsitlemist meedias öeldes muuhulgas, et riigi- ja valitsusasjasid aetakse valitsuses ja ametkondades, mitte meedias ning riigi- ja valitsusega opositsioonis olijatel oleks targem tagasi astuda.

Putini väljaütlemise peamiseks adressaadiks peetakse aga ei kedagi muud, kui lausa peaminister Medvedevit.

Allikas: St Petersburg Times

 

Venemaa jätkab ajaloo tõlkimist“

Venemaal on uue ühtse ajalooõpiku kontseptsiooni kallal töötav töörühm asunud muuhulgas väidetavalt Tatarstani õpetajate palvel kaaluma, kas tatari-mongoli ikkemõistet on selles ikka üldse mõtet käsitleda. Töörühma ettepanek oleks toimunut hoopis nimetada Vene maade kontrollimiseks khaani hordide poolt.

Allikas: m24.ru

 

Välisvene kogukond kaardistatud

Kommerstant koostas eriprojektina välismaal elava Vene kogukonna kommenteeritud kaardistuse. Suuremate venekeelsete kogukondade riigid võetakse ka eraldi ette nii statistika valguses kui vastava kogukonna esindajate isiklike kommentaaride kaudu.

Allikas: Kommersant

 

Foto: Presidential Press and Information Office / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt