15-40% Lätis elavatest diplomaatidest võib töötada välisluure heaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 18:53 

Lätis tegutsevad mitme NATO ja Euroopa Liidu välise riigi luureteenistused, teatas Läti põhiseaduslikkuse kaitse büroo (SAB) oma aastaaruandes. Lätis tegutsevad välismaa luurajad peamiselt diplomaatiliste esinduste kattevarjus, hinnanguliselt võib välisriikide saatkonna töötajatest 15 kuni 40 protsenti töötada luure heaks, vahendas BNS.

Luureteenistused tegutsevad SAB-i hinnangul Läti ja selle kodanike vastu ka väljaspool Lätit, samuti tegutsetakse Lätiga piirnevatel territooriumitel.

SAB-i aruandest selgub, et välismaa eriteenistused kasutavad luureandmete hankimiseks avalike allikate kõrval informaatoreid ja kontaktisikuid, aga ka ametlikke üritusi, et saada huvipakkuvat täiendavat teavet. Möödunud aastal nagu ka varasematel aastatel tundsid välisluureteenistused huvi laia teemaringi vastu – alates sise- ja välispoliitikast kuni sõjanduse ja julgeolekupoliitikani.

Välisluured näitasid kõrgendatud huvi Läti eurorahale ülemineku vastu, samuti majanduskriisi ületamise meetmete, Euroopa fondidest Lätile eraldatud vahendite, Läti energiapoliitika ja konkreetsete energeetikaprojektide vastu.

Läti julgeolekupoliitika, osalemine NATO-s ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides oli samuti möödunud aastal Lätis tegutsevate välisluureteenistuste prioriteet, seisab SAB-i raportis.

Allikad: BNS, Baltic Course

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt