Uudiseid Lätist: okupeerituse eitamise eest plaanis määrata vanglakaristus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 9:18Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Läti okupeerituse eitamise eest plaanis määrata vanglakaristus

Läti parlamendis on käivitunud arutelu kriminaalseadustiku muutmise üle selles osas, et Läti okupeerituse avaliku eitamise eest tahetaks määrata vanglakaristus. Kõne all on nii nõukogude kui ka natsiokupatsioonid ning töös olev karistuse kestus on 3 aastat.

Allikas: Apollo

 

Läti peab Venemaa pehmele mõjule vastu seisma

Läti uus kaitseminister tegi avalduse, et Läti peab leidma vahendeid ja võimalusi Venemaa pehmele mõjule vastu seismiseks. Ministri hinnangul on idanaabri mõjul lastud Lätis seni liiga vabalt valitseda ja see ei tule kindlasti kasuks riigisisesele stabiilsusele. Ka eelmine Läti kaitseminister rõhutas, et on oluline, et Baltimaades mõistetaks Venemaa pehmele mõjule vastu seismise tähtsust.

Allikas: Delfi.lv

 

Lätis on sündivus langenud

Kuigi Lätis täheldatakse juba kolm aastat kestnud kasvu sündivuses – 2013. aastal 10,1 sündinut tuhande elaniku kohta, on vastav näitaja ikkagi madalam 1980-ndate lõpu 16-st sündinust tuhande elaniku kohta. Valitsuse poolelt on plaanis asuda olukorda mõjutama perede toetamise sidumisega laste arvuga vastavates peredes.

Allikas: Apollo

 

Foto: politifact.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt