Uudiseid Lätist: tekkimas on uus rahvaliikumine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2013 kell 11:04Lätis on tekkimas uus kodanikuliikumine

Lätis on tekkimas riigikontrolli endise juhi Inguna Sudraba eestvedamisel uus rahvaliikumine, mille eesmärgiks ei olevat poliitiliseks parteiks saamine. Esialgu veel nimeta liikumist “Läti – minu koduks“ kutsuva Sudraba sõnul on võetud eesmärgiks tee õnneliku Läti suunas ja lähtekohaks on see, et praegune riik hoolitseb vaid mõnede üksikisikute heaolu pärast, kuid rahvas on samas õnnetu.

Allikas: Delfi.lv

 

Zolitude võib viia päästeametist töötajaid

Riia linnapea sõnul võib Zolitude katastroof sundida mitmeid päästeameti töötajaid peale sellele kaasusele joone alla tõmbamist lahkuma. Põhjuseks sellisele järelmõjule toob ta nii ebanormaalselt madalad palgad kui ka ebaadekvaatsed sotsiaalsed garantiid ja sellised ebakohad kerkivat eriti teravalt esile just katastroofiolukordades oma eluga riskides teiste päästmise korral.

Allikas: Delfi.lv

 

Dombrovskis võib mängida märtrikaardile

Läti seimi endise spiikri sõnul võib Läti peaministri Valdis Dombrovskise tagasiastumist tõlgendada ka märtrikaardile mängimisena, kuna Lätis olevat järgmistel valimistel alati valijate sümpaatia selle kandidaadi taga, kellel olevat peale viimaseid valimisi liiga tehtud. Tagasiastumise otsust peetakse aga ennatlikuks ja emotsionaalseks, kuna nii olevat peaminister jätnud mulje, et ei suutnud keerulises sisepoliitilises olukorras toime tulla.

Allikas: Delfi.lv

 

Foto: latvianhistory.wordpress.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt