Katkend Mai-Agate Väljataga raamatust “Loomise õpetus 2”: VÄHK

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2018 kell 12:32



Foto: pilgrim.ee

Oma värskes raamatus räägib Eesti tuntud tervendaja ja kanaldaja Mai-Agate Väljataga hinge õppetükkidest ja tasakaaluprintsiibist. Sellest, kuidas hoida meie kiiretempolises ajas nii vaimset kui füüsilist tervist, kuidas meie mõtlemisel on otsene seos meie tervisega, kuidas meie ülim teadvus teab alati, mis meile parim on – tuleb ennast talle ainult avada ja võtta vastu tarkus, mida meie Teejuht meile jagada tahab. „Nõuanded ja teejuhtimine tuleb meie seest,“ ütleb Mai-Agate Väljataga. „Parimateks aitajateks on sinu usk iseendasse ja sellesse, kes sa tegelikult oled. Kui sul on vahel väga raske, siis kuula tunnet enda sees – su Teejuht kõneleb sinuga. Kui sa järgid oma Teejuhti, mida võib ka intuitsiooniks nimetada, siis sa teedki õigesti. See on sinu saatus. Aga sa võid valida ka teistsuguse saatuse – kui sa ei kuula oma sisetunnet ja kuulad ainult mõistust. Aga see viimane ei vii tegelikult kuhugi, kui, siis ainult võpsikusse.“ Autor tutvustab läbi oma elufilosoofia seda, kuidas tema maailma näeb ja kogeb, rõhutades, et igaühele jääb oma tõde ja kogemus. 

 

VÄHK

Vähkkasvajal on oma eesmärk. Selgeltnägijad ennustavad kõik kooris, et tuleb veel hullem haigus, kui on onkoloogilised hädad ja aids.

 

Kas saab veel hullemaks minna, sest juba praegu on vähk muutumas epideemiaks?

Ongi epideemia, mitte ei muutu selleks. Vähk juba ongi epideemia, kuna meie Päikesesüsteem liigub kõrgemasse dimensiooni, aga kõrgem võnkumine tõstab üles meie rakumälusse surutud negatiivsed tunded. Eriti viha ja sallimatuse kütab üles. Aga kui sinu rakud peavad elama ja uuenema negatiivses energiaväljas, siis nad annavad uuele rakule edasi veaga koodi. Tekib geeniviga.

Arstid on ju selle ära märkinud, et esialgu on rakkude mutatsioonid veel healoomulised, nad ei ole suure geeniveaga ja alluvad veel sinu kehakoodile – iga inimese kehal on olemas arvuline kood. Kui arvuline kood on korras, siis see hoiab ka sinu keha ja keha terveneb. Omal ajal Pildi-Viktor [Viktor Tõnissoo – toim.] tegeles nende arvuliste koodidega ja samuti üks keemik Venemaal.

Rakud uuenevad kogu aeg. Ei ole niimoodi, et sünnid ja seesama rakk on sul ka saja aasta pärast veel alles. Selle aja peale on rakud juba sada korda vahetunud. Kui vana rakk ei saa puhast geenikoodi uuele edasi anda, tekib geeniviga, järgmine põlvkond on juba suurema veaga jne, kuni tekib vähirakk ehk maailmavalitseja. Tema energia ja sõnum on järgmine: mina tahan olla maailma peremees, mina olen kõige parem ja kõige targem, minu maailmavaade on kõige õigem, kõik teised on valed. Kui küsisin Teejuhilt, mis on vähiraku tekkepõhjus, siis vastus oli, et TAHTMINE DOMINEERIDA.

Kujuta ette, et see tants toimub negatiivses vihases energias. Siis ei saa olla puhast koodi, sest ümberringi on madal võnkumine. Tihtipeale on iga uue raku geeniviga suurem ja kui ta väljub sinu arvulise koodi alt, oledki sina ohjad käest lasknud ja rakk hakkab elama oma elu. Kas seda protsessi saab kuidagi tagasi võtta? Jah, aga see nõuab tööd. Vähi tekitanud tunne peab ära lõppema, sa pead ringi tegema selle tunde, mille sees su rakud on kogu aeg olnud.

Kui see sinu koodile mittealluv tegelane juba elab sinu sees, siis üks variant on talle kest ümber kasvatada. Meditsiinis püütakse keemiaga mõjutada, aga keemia ei tee vahet tervetel ja haigetel rakkudel.

 

Kuidas on vähkkasvajad seotud inimese elamise viisiga ja kas neist annaks hoiduda?

Vähki on tõesti väga palju. Inimesed, kes on madala võnkesagedusega, lahkuvad siit praegu vähkkasvajate tõttu. Sest nende inimeste põhi, alateadlik energia on vihkamine, sallimatus kõige ja kõigi suhtes.

See, kuskohas vähk kehas pesitseb, sõltub sellest, mida või keda sa vihkad. Näiteks kui naisterahvas vihkab iseennast, tundes end süüdi emana, tuleb vähk emakasse.

Kui vähk tuleb rinda, siis on tunne, et sind ei armastata või sa ei luba endale armastuse väljanäitamist selle inimese suhtes, keda tegelikult armastad, või üldse inimeste suhtes.

Kui on kaasa võetud tunne, et sina isikuna oled alaväärne, et sa ei kõlba kuskile, et keegi sind ei tunnusta, ei kiida, siis on kasvaja ajus.

Kui oled vihane kõige selle peale, mida maailm sinu poole toob ja sa pole valmis seda vastu võtma, sest sinu füüsiline keha on sünkroonis sinu tunnetega, jääb haigeks söögitoru. Sa ei taha teatud eluosasid või energiaid neelata, öeldes endale: „Ma ei taha maailma enda sisse võtta”.

Maovähk tuleb siis, kui sa kardad igapäevast elu ja töötegemist. Kas ma tulen toime? Mis saab edasi? Äkki ma ei tee õigesti, äkki ei kiida teised seda heaks, äkki teen valesti? Kui iga päev oled hirmu täis oma käitumise pärast, siis hirmu energiad ladestuvad makku ja jäävad seal seisma ega saa liikuda. Kõigepealt teevad mao limaskesta põletikuliseks, tekib maokatarr ehk gastriit. Sa ei talu enam kõiki toite ja lõpuks ei saa üldse süüa. Lõpuks on maovähk.

Pankrease- ehk kõhunäärmevähk tuleb väga suurest minakesksest mõtlemisest ja soovist kõike ise teha: ma ise olen krapsakas igasuguseid asju tegema ja ma tahan, et ka teised oleksid täpselt sama krapsakad ja teeksid asju täpselt samamoodi nagu mina.

Näiteks käis mu juures üks naine, kellel oli pankreasevähk, mis opereeriti ära. Ja siis ma koos patsendiga uurisin, mis põhjusel tal pankreasevähk tekkis. Tekkis sellisel põhjusel, et ta tõusis juba kell viis hommikul, tegi oma fi tnessharjutusi ja tema päev läks sedasi käima. Aga mees oli tal kunstniku tüüpi, tema magas kuni kella kaheteistkümneni ja töötas päeva teisel poolel ja öösel. Aga naine tahtis kõigest hingest, et mees elaks samamoodi nagu tema: tõuseks samal ajal nagu tema ja teeks samu asju nagu tema. Ta oli pidevalt mehe peale vihane, et mees ei tee niimoodi. Seletasin naisele ära, et luba oma mehel olla selline, nagu ta on, me ei saa teisi inimesi muuta. Ta ütles, et ta ei suuda seda aktsepteerida, et pigem läheb siis juba lahku. Ja läkski lahku ning abiellus uuesti. Esialgu oli kõik nagu hästi, aga siis selgus, et teine mees on täpselt samasugune. Nii et kui sul on elu õppetund õppida, siis sa tõmbad endale ligi samasuguseid õppetükke ja inimesi, kes sul aitavad seda õppetükki õppida. Ja nüüd on see naine mulla all. Ikka seesama teema oli üleval: miks sa ei tee nii, nagu mina teen.

 

Aga kõik inimesed, kes virisevad, et miks sa ei tee nii nagu mina, ei saa ju vähki?

See sõltub sellest, kui sügaval inimese sees see virisemine on. Kui inimene oma rahulolematusest räägib ja viha aeg-ajalt ikkagi maha laeb, siis ei pruugi tulla vähkkasvajat. See peab olema väga suur sügav sisemine õelus teise inimese suhtes või ka rahulolematus elu suhtes, mida ei näidata välja, või kui väga palju negatiivseid tundeid surutakse enda sisse, siis nendest on vähkkasvajatel kõige soodsam arenema hakata.

Jämesoolevähk tekib sellest, kuidas tehakse tööd. Minu esimene küsimus inimestele, kellel on olnud jämesoolepõletik, koliit, on alati ühesugune: „Keda sa ei salli oma töö juures nende töötegemise pärast?“. Tavaline vastus on, et töö juures on puha luuserid. Nad teevad nii lohakalt oma tööd ja tema peab nende järel kõik ümber tegema ja ta ei salli silmaotsaski lohakalt tegijaid. Aga kui sa ei salli silmaotsaski lohakalt tegijaid, tõmbad need inimesed enda isiklikku reaalsusesse ja nad tuterdavad su ümber hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Ja sina oled kogu aeg sallimatu sellepärast, et teised ei tee asju korralikult ega laitmatult, vaid ülejala.

 

Enamik inimesi soovib ikka terve olla, nii et mida sina soovitad, kui inimesel on juba tekkinud vähk?

Tuleb teha muutus enda sees, oma teadvuse tasandil. Muutust tehes pead teadma, missuguse tundega selle vähkkasvaja tekitasid. Näiteks sellel mehel, kellel oli kubemes müoom, oli tunne, et “Mina kogen praegu teiste poolt minu otsuste väärtustamatuse tunnet”, ja ta läks iga kord püha viha täis, kui teised ütlesid, et tema otsus ei kõlba.

Ta tuli siia ja ma ütlesin: “Ära räägi mulle mitte ühtegi sõna, ma tahan ise vaadata, mida ma sinu peal näen.“ Esimese asjana ütlesin, et tal on maks korrast ära ja et vasakul pool kubemes on miskit, mida ma pole elu sees näinud – nagu neljakandiline must kast. „Mis teadmine või mis kuramuse asi see sul seal on?“ Ja siis ta hakkas rääkima, et ta maksa näitajad on väga halvad. Sellepärast, et iga kord, kui teised tema otsuse maha tegid, ta vihastas hirmsasti. Ja kui sa oled hirmsasti vihastanud ja oma viha välja ei näita, vaid surud alla, oled varsti maksast ilma. Nagu see naine, kes ütles, et temal on maksastsüstid, aga arstid ei oska midagi teha. Muidugi on maksas tsüstid, kui sa vaatad oma töökaaslaste peale sallimatuse tundega nende ebaõiglase käitumise pärast. Ega sa sellega ebaõiglust maailmast ei kaota. Sallimatusega ei kaota mitte midagi, ainult enda hävitad ära.

Meie kui kõrgorganoloogilise aparaadi või instrumendi tegevust või head opereerimist häirib üks viirus, mis on levinud üle kogu planeedi. See viirus on negatiivsed tunded. Me ei ole rakendanud seda põhimõtet, et tuleme lagedale õige lahendusega, ning seetõttu on see kõikide meie hädade põhjus ja allikas. Kui inimene tahab olla terve, õnnelik ja hästi elada, aga tal on niisugune viirus sees, siis tuleks püüda jälile saada, mis tunded need on, ja need ümber teha. Kogu meie heaolu käib ümber nende tunnete kogemise ja ümbertegemise.

 

Mai-Agate Väljataga

 

Allikas: Mai-Agate Väljataga “Loomise õpetus 2” (Pilgrim 2018)

Pildid: theconversation.com, pilgrim.ee



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt