Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Teadusuuring: meditatsioon võib muuta geenide avaldumist

10. detsember 2013 kell 13:48mediateTeadmine, et meditatsioon avaldab tervisele soodsaid toimeid, innustas teadlasi uurima selliste toimete molekulaarseid tagamaid. Teadusajakirjas ajakirjas Psychoneuroendocrinology ilmunud uuringus leiti, et vaimsed mõtisklused võivad omada soodsat mõju põletikuliste haiguste ennetamisel.

 

Uuringust selgus, et pärast kaheksa tunni pikkust vaimset mõtisklust avaldus mediteerijate organismis mitmeid geneetilisi ja molekulaarseid muutusi, sealhulgas alanes põletikuga seonduvate geenide avaldumistase, mis omakorda seostus kiirema füüsilise taastumisega stressirikastest olukordadest.

Tegemist on esimese tööga, kus näidatakse mediteerimisega kaasnevaid muutusi geenide avaldumises ning huvitav on see, et vastavad geenid (sh RIPK2, COX2, HDAC) on enamjaolt põletikuvastaste ja valuvaigistavate rohtude märklauaks.

Meditatiivne tegevus ja meelte rahustamine toob kaasa genoomi epigeneetilisi muutusi, mõjudes organismi põletikulistele radadele ja seostudes võimaliku terapeutilise potentsiaaliga.

 

 

Allikad ja lisalugemist: ERR Teadus, Science Daily

Teadusuuring: Psychoneuroendocrinology

Foto: lifescapesolutions.com

 

Toimetas Mariann Joonas