Merle Martinson: miks sa ei taha esitada Covidiga seotud miks-küsimusi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. detsember 2021 kell 19:02Foto: erakogu

“Vaadates eelmise aasta sama aega, oleme oma Covidi-numbritega palju suuremas hädas kui mullu. Vaktsiinipasside tulekuga on hoogustunud haigestumise statistika juba ainuüksi selle tõttu, et inimesed otsivad ise haigust, et pass saada. Minu tutvusringkonnas on selliseid isikuid lugematul arvul ning täiesti mõistetaval põhjusel. Täna on positiivne test neile kingituseks, sest lubab rahulikumalt hingata, ilma et keegi sind süstiga ahistaks – oled saanud pileti “õigete” inimeste hulka,” kirjutab Telegrami kolumnist, loodusravi spetsialist ja kahe lapse ema Merle Martinson. Ta nendib, et koroonast on tehtud nii suur koll, et inimesed jäävad selle hirmu küüsi kinni, olles valmis riskima oma eluga. Samas takistab see hirm ennast ise aitamast. Miks me kõik ei anna endale võimalust ennast aidata? Miks suurem osa meist ei esita küsimusi ametliku koroonanarratiivi ilmsete vasturääkivuste kohta?

 

Minu tutvusringkonnas on enamik inimesi haigestunud kergelt, mõned ka raskemalt, aga tänu korraliku loodusravi rakendamisele pole veel keegi haiglaravile sattunud. Selgelt on näha, et inimesed, kes kas kardavad haigust ennast või represseerimist Covid-passi puudumise tõttu ning on suuremas stressis, on ka haigestunud raskemalt. Need, kes võtavad asja rahulikult, saavad oma positiivse PCR-testi tulemuse kätte ning paar korda aevastades läheb elu rõõmsalt edasi.

 

Terve olla ei olegi lubatud!?

Praegu on oluline, et saab võita aega, kuni ka kõige teaduskaugemale inimesele kohale jõuab, et süst ei hoia tegelikult nakatumise ega ka haiglasse sattumise eest. Numbrid olid oktoobris-novembris ikkagi vaatamata suurele hulgale isikutele, kes ise positiivset tulemust otsisid, siiski üsna võrdses seisus nii süstitute kui ka süstimata isikute hulgas. Kui neid ise haiguse otsijaid praegu poleks, siis oleks asjade seis palju huvitavam.

Aga küsimus ei ole hetkel ju selles, kumb grupp kiiremini finišisse jõuab, vaid selles, kuidas üksikisik saab olla hoitud ja ühiskonnas täisväärtuslikuna edasi toimida. Paljude jaoks on iseenda haigusega nakatamine selleks parim viis. Samas on kahju, et inimesed peavad üldse enda eludega niimoodi mängima ja siinkohal vaataks tõsiselt otsa isikutele, kes otsuste tegemise pukis istuvad, sest nakkusohutuse tunnistus ilmselgelt oma eesmärke ei täida. Vähemalt mitte neid, mis nad väidetavalt täitma peaks.

Hea sõber kutsub muidugi hädas oleva sõbra teed jooma, aga kuulda on olnud ka 75–100-eurostest pakkumistest, kus tehakse teise inimese nakatamisest endale sissetulek. Ausalt, arvestades seda, et paljusid survestatakse, ähvardades töökoha kaotusega, siis ilmselt ei ole seegi summa paljude jaoks väga suur kaotus. Huvitavasse punkti oleme me nende meetmetega jõudnud… Terve olla muidugi ei ole ka üldse lubatud, siis oled automaatselt ühiskonna heidik. Mis on ka väga huvitav olukord!

Väga palju mõnitatakse inimesi selle eest, et nad kardavad vaktsiinist tulenevaid kõrvalnähtusid. Pidevalt korrutatakse, et tegemist on täiesti ohutute ainetega. Huvitav, kui samas on kõrvaltoimete hulgas ka surm. Ohutu preparaat ei saa seda ju tekitada. Ja kui vaktsiin siiski tekitab tervisekahjustuse, siis kas on päriselt selgeks tehtud, kui paljudele? Keegi ju tegelikult ei tee mingit eelkontrolli enne süstimist ega ka hiljem järelkontrolli, kas ikka kõik on hästi ka kolm-neli nädalat pärast selle manustamist, veel vähem paari kuu pärast. Ei uurita, kas inimese tervislik seisund on sama hea kui enne süstimist. Kui erinevates kollektiivides küsida, siis enamik kaebab pikaajaliste terviseprobleemide üle, aga paraku kedagi ei huvita sinu tervis peale seda, kui oled oma sutsaka kätte saanud, sest see on ainus eesmärk.

 

Koroonakoll varjutab teised hirmud

Minu arvates on väga ohtlikuks muutunud just mõtlemine, et peaasi, et Covidit ei saa. Kasvõi elan südame rütmihäiretega või pimedana elu lõpuni, aga peaasi, et Covidit ei saaks! Koroonast on tehtud nii suur koll ja inimesed jäävad selle hirmu küüsi kinni, olles valmis riskima kogu oma eluga. Samas takistab see hirm vaatmast, et näe, naabrinaine teeb seal igasuguseid kompresse, joob igasuguseid teesid ja kasutab looduslikke preparaate ning tuleb kenasti olukorrast välja. Ta aitab end ise.

Miks kõik endale samasugust võimalust ei anna? Miks me paneme kõrvad kinni ja pigem astume kiirrongile tõsiste kahjustuste riskiga ning keeldume ise end aitamast? Inimene kahjustab ju sellise suhtumisega iseennast, ei kedagi muud. Isikuid, kes annavad nõu, kuidas haigust kiiremini ja kergemini seljatada, lausa rünnatakse. Täiesti arusaamatu! Sa siis tahadki raskelt põdeda, haiglasse sattuda ja jõuda surma piirile? Haiglas on keeldutud inimestele toimivaid ravimeid manustamast juba üle aasta. Sealt adekvaatset abi loota päriselt ei olegi. Kui sa lihtsalt soovidki seda kogemust, siis väljenda ennast selgelt ja ära nimeta seda lolliks, kes tahab anda sulle võimaluse kõigest sellest pääseda.

 Kas loodusravi võtted toimivad kõigil? Absoluutselt mitte. Elu ei ole must ja valge. Mõne inimese immuunsüsteem on juba nii suurtes raskustes enne haiguse saabumist, et ka väiksem nohu võib tekitada piisava raskuse, et inimkeha üles ütleb. Tänases maailmas, kus pinged on nii üles krutitud ja inimesed stressi all ägamas, peab tegema ekstrapingutusi, et oma keha aidata. Paljud ei ole selleks valmis. Samas näitavad uuringud, et erinevad looduslikud preparaadid suudavad vähendada raskekujulise Covidi põdemist.

Ilmselgelt väide, et vaktsiinid suudavad kaitsta 95% ulatuses, on ümber lükatud. Selgeks on tehtud, et 15–30 päevaga langeb vaktsiini efektiivsus esialgselt 92%-lt alla 47%-le ja sealt edasi 211. päeval ei suudetud efektiivsust üldse tuvastada. Süstide kasutegur langeb iga nädalaga tohutult, samas kui loodusravi võtete ja toimivate ravimite kasutegur jääb ajas muutumatuks. Kui sa ei ole valmis end mitmeid kordi aastas laskma süstida Covid-vaktsiiniga, siis oleks aeg hakata siiski vaatama ka teiste lahenduste poole. Maksimaalse kaitse saamiseks peab erinevate süstide puhul laskma end torkida sisuliselt iga kuu aja tagant. See tundub juba hullusena.

 

Miks me lapsi ja rasedaid sellesse hullusesse tõmbame?

Väga selgelt on välja toodud, et laste enda immuunsüsteemi iseärasuse tõttu ei nakatu lapsed raskelt ega kanna ka seda haigust edasi: nende viiruskoormus on lihtsalt nii madal, sest keha reageerib väga kiirelt juba ninaneelus.

Rasedad, kellele nüüd suurt vaktsineerimiskampaaniat tehakse, võiks eriti ettevaatlikkuse printsiipi kasutada selle otsuse tegemisel. Vaatasin läbi kõik materjalid, mida ämmaemandate liit oma soovituse jaoks kasutab. Kahtlen, kas nad ise ikka on neid materjale tegelikult analüüsinud. Põhirõhk on tõhususel ja propagandal. Jah, tõhusus on tähtis asjaolu, aga mitte ainus. Kaaluma peab ju riski ja kasu vahet, aga praegu seda teha ei saa, sest ohutusuuringuid, mis oleks põhjalikult läbi viidud, ei ole. Iga raseda peaks väga ärevaks tegema asjaolu, et suurim uuring, mis on tehtud, sattus skandaali keskele, sest teadlased, kes tegid andmete järelkontrolli, avastasid, et osava numbrite mänguga on sisuliselt varjatud esimese trimestri raseduste katkemise 80%-line tõus. Kas see ei peaks kõiki ettevaatlikuks tegema ja panema ootama, et andmeid oleks rohkem?

Kui teie eest on varjatud raseduste katkemise võimalikkust, siis mida veel varjatakse? Kui ei ole olnud oluline välja tuua suurelt ja kisaga, et esimesel trimestril 10 beebist 8 sureb pärast vaktsineerimist, siis kas sa tõesti tunned, et sinu kõhubeebist hoolitakse? Samuti ei ole meil mitte mingeid andmeid praegu selle kohta, kui palju on kahjustusi juba sündinud beebidel. Kui preparaat on võimeline põhjustama tõsiseid kahjustusi ja ka surma täiskasvanutel, on ta seda kahtlemata võimeline põhjustama ka kõhubeebil. Me veel praegu ei tea selle otsuse pikemaajalisi tulemusi.

Üle kümne aasta tagasi selgus alles kolme aasta jooksul, et SARSi vaktsiin tekitab narkolepsiat ning alles siis võeti see kasutuselt maha. Narkolepsia saanud inimesed said küll kompensatsiooni enamikus riikides, aga ei saanud kunagi tagasi oma tervist. Kompensatsiooni maksid valitsused maksumaksja rahadest, firma ei vastutanud millegi eest. Nagu ka praegu.

On riike, kus on juba märgatud viis korda suurenenud suremise numbreid vastsündinute seas, mida varem ei ole esinenud ehk ka Covid ei ole seda tekitanud. Huvitaval kombel läheb see taas kokku asjaoluga, et rasedaid on hakatud vaktsineerima. Seda muidugi keegi aldis vaatama ei ole, aga meie, kes me peame ise oma elu eest vastutama, peame olema valmis selle küsimärgi alla tõstma.

 

Vii end kurssi loodusravi võtetega

Jah, iga haigus võib olla raseduse ajal raske ning viia ka kõhubeebi lahkumiseni. Seda enam peaks rasedad end kurssi viima loodusravi võtetega, mis on ilmselgelt ohutum valik kui tundmatu keemiline preparaat. Valikuid on alati, kuidas end aidata. Küsimus on vaid selles, kas sa ise seda infot vastu võtad.

Imelik on minu jaoks veel seejuures suhtumine, et kui midagi halba juhtub vaatamata loodusravi kasutamisele, on see nagu katastroof, aga kui midagi halba juhtub keemilise ravimiga sekkumise tagajärjel, siis see on kuidagi paratamatus. Ravimite müüjad on ilmselgelt väga head promo suutnud meile teha, et me ei oska enam kaalutud otsuseid teha ja sekkume kohe keemiliste ravimitega, nende osas ohutunnet tundmata.

Tõhusus ja ohutus on minu jaoks üldse väga suure küsimärgi all. Kas ühiskond saab aru, et need on kaks erinevat asja, mida tuleb kasu ja kahju analüüsina kõrvutada otsuse tegemisel?

Me oleme seda süsti oodanud kui ilmaimet, et see vähendaks surmajuhtumeid maailmas. Mis aga toimub tänavu surmade statistikas, see on katastroof. Kui me võtame ära sõna Covid ja uurime lihtsalt surmade arvu, siis sellist tulemust ei ole võimalik seletada, vaadeldes viie aasta andmeid. See on meeletu, hüppeline tõus. Ja mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas. Suvel üritati seda suurenenud surmade arvu kuumalainega seostada ja kindlasti see aitas kaasa, aga seda kuumust jätkus siiski vaid paariks nädalaks. Surmade arv on olnud hüppelises tõusus kevadest peale ja see trend jätkub.

 

Mis põhjustab noorte äkksurmasid?

Aina rohkem kuuleme ka uudiseid, kuidas sportlased, noored inimesed, lihtsalt platsil kokku kukuvad ja äkksurma surevad. Sama toimub igas eluvaldkonnas. See hakkab juba igapäevaseks uudiseks muutuma. Keegi aga isegi ei kaalu asjaolu, et see võiks olla Covid-vaktsineerimise tulem. Aga mis siis kui on?

Kas me ei peaks seda teadma? Üle maailma on uudised, kuidas noored inimesed massiliselt on äkki suurte terviseprobleemidega haiglas, eriti palju on südamelihase põletikuga seotud probleeme. Oh üllatust! Südameprobleemid on Covid-vaktsiini kõrvaltoimena tegelikult andmebaasides olemas. Samuti tromboos, mis võib vabalt olla äkksurma põhjuseks. Miks siis tundub kummaline mõte, et suurenenud surmade arv võiks olla süstimiste tagajärg? Andmeid selle eeldamiseks ja vähemalt küsimuste esitamiseks on palju.

Eriti huvitav on minu jaoks näiteks uudis Briti peavoolumeediast, mis toob välja vanadekodudes 40% võrra suurenenud surmade arvu. Samuti on välja toodud muude vanusegruppide märkimisväärselt suurenenud suremus. Ka seal on öeldud, et viimase viie aasta jooksul sellist suremuse arvu pole esinenud – seda ka kahe Covidi aasta jooksul. Nüüd, kui meil on vaktsiin, on tõusnud surmade arv 40% võrra! Esialgsel hinnangul on väga suur tõenäosus, et surma põhjustavad just vaktsiinid ise. Kui me suudame viia alla numbrid selles osas, et Covidiga ei satutaks haiglasse ega surdaks selle käigus, tõstame surmade esinemist nn seletamatul põhjusel 40% võrra, siis ei ole me ju mitte olukorda paremaks teinud ega oma lähedastele pikemat elu pakkunud, vaid otse vastupidi. Kas see ei ole asi, mille osas küsimusi esitada ja vastuseid nõuda? Kas sa ei taha teada?

Miks inimene neid küsimusi eriti küsida ei taha? Sest lootus on, et siis pääseb lockdown’idest. Tegelikult ei karda enamik inimesi haigust ennast. Süsti ei valita mitte tervise hoidmiseks, vaid mugavaks ringiliikumiseks, kuna poliitiliselt on sellisele mõtlemisele pinnas loodud. Sealt ei taheta enam eriti edasi vaadata. Isegi mitte kaaluda, et 40% tõusnud surmade arv võiks olla uurimist vääriv asi. Sest mis saab siis edasi?

 

Turule lubatakse uued ravimid

Hea uudis on see, et vaktsiinitootjad saavad ilmselt isegi aru, et nende preparaadi mittetoimimine on väga silmanähtav ühiskonnas ning kaua seda mulli enam koos ei hoia ka selle jaoks, kes väga tahab uskuda ärimaalima headusesse. Kui eelnevalt ei ole turule lubatud odavaid ja toimivaid ravimeid, sest nende patendid on aegunud ning pole võimalik maksimaalset kasumit teenida, siis nüüd vähemalt lubatakse turule uued ravimid. Ka Eesti on sõlminud kokkuleppe nende soetamiseks.

Loodame, et nende tõhusus on päriselt kõrge ning inimesed hakkavad juba ennetusena saama tõhusat ravi haiguse varajases faasis, kuhu tulebki oma tähelepanu igas vanusegrupis suunata. Kuna ühte imeravimit, mis kõigile sobib, ei ole siin maailmas olemas, siis kindlasti soovitan igaühel vaadata üle loodusravi võtted, millega ennast lisaks toetada, et tõsta haiguse seljatamise tõhusust. Asi, mida igaüks täna teha saab, on viia enda D-vitamiini tase kõrgeks ja süüa iga päev C-vitamiini rohket toitu. Kellel on päriselt suurenenud mure oma tervise pärast ja kes kardab nakkust saada, siis nii ennetuseks kui ka juba haiguse faasis on heaks abimeheks olnud meie oma Eesti BioBlock.

Pane kõik see, millel ei ole kõrvalnähtusid ja mis on keha toetav, iseenda kasuks tööle, oled sa siis vaktsineeritud või mitte. Ainult nii saad reaalselt vähendada võimalust Covidisse nakatumist vältida või põdeda seda ilma haiglasse sattumata. Ja nii saame hoida nii iseennast kui ka ühiskonda kõige enam.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt