UFO-konverents: Asi pole enam tuledes taevas, vaid valedes maa peal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2013 kell 18:30 

Eelmisel nädalal toimus Washingtonis, vaid kahe kvartali kaugusel Valgest Majast viis päeva kestnud avalik istung nimega “Citizens Hearing on Disclosure of an Extraterrestrial Presence Engaging The Human Race” (Kodanike istung avalikustamaks maaväliste rasside eksisteerimist inimeste hulgas).

 

Istungil astus üles ligi 40 tunnistajat, nende hulgas kõrgetel ametipostidel olevad militaartöötajad, ametnikud, salaluure esindajad ning maailma tuntumad UFO-uurijad. Kokku 36 tundi kestnud avalikustamise eesmärgiks oli kogu maailmale märku anda, et maaväline elu eksisteerib. Korraldajad lootsid, et oma ala professionaalidest koosnev kõnelejaskond suudab sündmuse kajastuse suruda ka massimeediasse kõikjal üle maailma, mis sunniks lõpuks valitsusi üles tunnistama, et tõendeid on inimeste eest varjatud.

Tunnistusi palgati 20 000 dollari eest kuulama kuus endist Kongressi liiget (nii vabariiklased kui ka demokraadid), et nad esitaksid küsimusi ning suurendaksid oma kohaloluga ürituse tähtsust. Paneeli moodustasid pensionil olev Roscoe G. Bartlett, Merrill Cook, Darlene Hooley, Carolyn Cheeks Kilpatrick ja Lynn Woolsey Mike Gravel.

 

Kus on tõde?

Viimane ametlik Kongressi arutelu maaväliste eluvormide kohta oli aastal 1968 ja Valge Maja eitas veel vaid kaks aastat tagasi, et mingisugunegi kinnimätsimine eksisteerib. “USA valitsusel ei ole mitte mingisuguseid tõendeid, et elu väljaspool meie planeeti eksisteerib või et maavälised jõud oleksid kokku puutunud ühegi inimesega,” kinnitas Phil Larson, Valge Maja teaduse- ja tehnoloogiaosakonna pressiesindaja. “Lisaks puuduvad usaldusväärsed andmed selle kohta, et tõendeid avalikkuse eest varjatakse.”

Uuel arutelul osalenud endised Kongressi liikmed pole enam aga veendunud, et see avaldus oli tõene.

 

Kaalukad arvajad

Paneelil osalenud Mike Gravel, kes on tuntust kogunud ka 9/11 teemadel sõnavõtjana ja kandideeris viis aastat tagasi demokraatide leeris presidendiks, on entusiastlik uskuja.

Ühte kuulamisel räägitud lugu kohtumisest tulnukatega kommenteeris ta nii: “Minu meelest ei ole mingit kahtlust, kui kuuled sellist tunnistust. See on mõistlik ütlus. See on natuke nagu 9/11. Kui sa hakkad kogu seda lugu hoolikalt kuulama, saad öelda: “Hei, seal on midagi valesti! Midagi on põhimõtteliselt vale. Ja miks meie valitsus, miks meie ühiskond sellele ei reageeri?””

Gravel lisas küll, et inimkond tõenäoliselt ei suudaks taluda alalisi tulnukate visiite. “Me ei ole valmis tulnukaid vastu võtma. Me ei ole piisavalt küpsed,” ütles ta. “See, kuidas me sellele teemale läheneme – “tulistage nad alla” – see on natuke nagu Columbus ja Cook, kui nad tegid oma avastusi. Nad tapsid mõned põliselanikud ja tegid teistest orjad. Meil ei ole ette näidata häid tulemusi esmaste avastuste tegemise osas.”

Teine osaleja Bartlett ütles, et tema on küll avatud ideele, et tulnukad võivad meie hulgas olla, kuid ei usu seda täielikult. Aga ta tahab teada tõde. “Ma olen avatud kõigile variantidele. Tulin avatud meelega ning mul on endiselt avatud meel,” ütles ta. “Ükskõik, mis selle kõige taga ka ei oleks, on inimestel õigus seda teada. Arvan, et see on mõeldav, et tõel võib olla mõju riigi julgeolekule. Ma olen selle teema vastu huvi tundnud juba 50 aastat. Ma teadsin, et on tehtud mitmeid tähelepanekuid, mida ei saa tavateooriatega seletada.”

 

Meediakajastus

George Knapp, kes on UFO-teemalisi uudiseid kajastanud juba 25 aastat, on pettunud, et tavameedia peab vajalikuks kõike maavälise eluga seonduvat naeruvääristada. Ta kirjutab oma arvamusartiklis, et kuigi ka tema on oma karjääri jooksul kohtunud väga paljude hullumeelsetega, ei tohiks see olla ajakirjaniku jaoks piisavaks põhjuseks, et kogu uurimisvaldkonda valimatult naeruvääristada.

Kuigi ürituse korraldajad pingutasid väga, et pakkuda võimalikult mitmekesist ja asjalikku infot, kajastas meedia sündmust ikka nagu napakate paraadi. Igas ilmunud loos peeti vajalikuks osalejaid kirjeldada äärmiselt subjektiivselt ja värvikalt, neid vägivaldselt sildistades, mis ei tuleks kõne allagi, kui teema teistsugune oleks.

Huvitav on, et kuigi tavameedia püüab UFO-teemat naeruvääristada, on valitsus asja oluliselt tõsisemalt võtnud. Paljud vanad uuringuraportid on vabalt kättesaadavad ning sisaldavad palju huvitavat informatsiooni.

Kuigi meedia tõi esile vaid veidrate peavõrudega ja tavainimesele pisut jahmatavat juttu ajavad konverentsikülastajad, olid esinejad tegelikult märkimisväärsed. Näitena toob Knapp esile Edgar Mitchelli, kes käis astronaudina Kuu peal ja kes kinnitab, et maaväline elu on olemas. Usaldusväärsed tunnistajad peaks olema ka Kanada endine kaitseminister Paul Hellyer, Ditto Nick Pope Briti kaitseministeeriumist või tuumafüüsik Stan Friedman. Need inimesed väärivad, et neid tõsiselt võetaks, kuid taaskord valis massimeedia teise tee.

 

Allikad: CityLife, Yahoo

Lisalugemine: MSN, Paul Hellyeri tunnistuse video

Foto: IntelliHub

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt