Uudiseid Rootsist: linnades ei olda rahul immigrantide integreeritusega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 13:04Rootsis ei olda rahul immigrantide integreeritusega

Euroopa Komisjoni uuring 79 Euroopa linna elukvaliteedi osas näitas, et Stockholmis ja Malmös ei saa rahul olla immigrantide integreeritusega kohalikku ellu. Kui Stockholmis leidis 88% ja Malmös 78% elanikest, et välismaalaste kohaolu teeb linnale head, siis Stockholmis ainult 38% ja Malmös ainult 26% vastanutest leidis, et immigrandid on kohalikku ellu hästi integreerunud. Malmö vastav näitaja on võrreldes 2009. aasta uuringuga langenud 9%.

Allikas: The Local

 

Ameerikalik kohviimperialism vs stockholmlaste fika-kultuur

Starbucksi saabumine Stockholmi on põhjustanud Rootsi pealinnas keskustelu, kuidas selline kiirustava “kohvi kaasa“ suhtumise invasioon – 20 kohta kogu linnas – mõjub stockholmlaste endi traditsioonilisele fika– ehk kohapeal kohvitades jutuajamise kultuurile.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Rootsi osales spioneerimiskoostöös

Snowden on äsja paljastanud üldise Ühendriike süüdistava spioonihüsteeria keskel asjaolud, et lisaks Ühendkuningriigi, Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania asjakohastele ametkondadele osales ameeriklastega spioneerimiskoostöös nii interneti jälgimise kui ka telefonide pealtkuulamise osas ka Rootsi. Kuna Rootsi on juba 2008. aastal, riigis kõlanud proteste eirates vastu võtnud seaduse, mis lubab luurel kohtu loata interneti jälgimist ja telefonide pealtkuulamist, siis on Rootsi ka erinevalt eelmainitud riikidest praeguses kaasuses üsna emotsioonivaene ja sõnaaher olnud.

Allikas: The Guardian

 

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt