Marilyn Monroe varjatud elu Hollywoodi mõistusekontrolli haardes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2013 kell 13:45



Marilyn Monroe on ilmselt Ameerika kultuuri üks tuntumaid ikoone ja kõige kuulsam seksisümbol läbi aegade. Ent Monroe fotogeenilise naeratuse taga oli haavatav isik, keda kogu ta elu julmalt ära kasutati ja alandati. Telegram avaldab kaheosalise loo Monroe elust. Esimeses osas heidetakse pilk tema varjatud elule Hollywoodi mõttekontrolliprojekti “Monarh” orjana.

 

Marilyn Monroe on kõigi aegade tuntuim seksisümbol, kehastades kõike seda, mida Hollywood esindab – glamuuri, sära ja seksapiili. Tema ikooniline blond isiksus muutis igaveseks filmitööstuse ajalugu ja mängib tänapäevani popkultuuris silmapaistvat rolli. Kui Marilyni sümbolkuju esindab Hollywoodi välist glamuuri, siis tema keeruline eraelu esindab omakorda Hollywoodi hämarat poolt. Marilyni mõjutasid kõrgel tasemel mõistusekontrolli agendid, kes kontrollisid iga aspekti diiva elus, põhjustades lõpuks näitlejatari vaimse kokkuvarisemise. Tema varane surm vaid 36-aastasena on üks esimesi “kuulsuse müstilisi surmasid” popkultuuris. Kuigi paljud faktid viitavad mõrvale, kannab tema surm ametlikult “arvatava suitsiidi“ pitserit.

Samal ajal kui mitmed biograafiad leiavad Marilyni raskustele põhjendusi “psühholoogilistest teemadest“, siis kõrvutades fakte näitlejanna elust teadmistega Hollywoodi varjatud poolest, selgub midagi märksa süngemat: Marilyn Monroe oli üks esimesi kuulsusi, kes oli allutatud CIA MK Ultra filmitööstuse haruprogrammi “Monarh” mõistusekontrolli meetodile. Traumade ja psühholoogilise programmeerimise kaudu sai Monroest üleshaibitud nukuke varjatud eliidi jaoks, olles ka president John F. Kennedy isiklik mänguasi.

Kui Monroe programmeerimine oli oma mõju kaotanud ja ta hakkas vaimse pinge all murduma, heideti ta mõnede uurijate arvates rongist välja – MK Ultra väljend, määratlemaks orje, kes tapetakse, kui nad ei ole enam vajalikud (vaid võivad olla hoopis ohtlikud) oma ärakasutajatele.

Esimene osa heidab pilgu Monroe karjääri algusaegadesse, mil ta oli üksildane tüdruk, kelle ilu muutus tema enda jaoks needuseks.

Varased aastad

Norma Jeane Mortensonil (vahel ka kui Norma Jean –toim.) oli raske ja ebastabiilne noorus. Ta ei teadnud, kes on ta isa ja tema ema oli vaimselt ebastabiilne ning võimetu oma tütre eest hoolitsema. Raamatus “Minu lugu“ (My Story) kirjutab Monroe, et ta mäletab oma ema naermas ja karjumas, kui ta vägisi haiglasse viidi.

11-aastase Norma Jeane’i hooldajaks sai riik. Ta elas teismelisena kokku 11 kasuperes ja kui ühtegi kasup

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt