Kevadise eriolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov õues maski ei kanna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. september 2020 kell 12:27Eesti Päevalehe korraldatud koroonakonverentsil ütles 2020. aasta kevade Eesti kuulsaim arst, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja ja Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov, et tema õues maski ei kanna, sest tänaval viirus niisama ei levi.

 

“Mina kandsin maski siin saalis ja võtsin praegu, kui tulin siia lavale, maski ära. Sest Tallinnas konkreetselt ja Harjumaal on kahjuks haigestumise foon suhteliselt kõrge. Ma pean ütlema, et ilmselt oleks targem, kui me iga kord lähtuksime konkreetsetest numbritest ja analüüsidest, mis toimub regiooniti ja nendest riskidest, mis esinevad. Et kui meil on siin saalis piisavalt palju inimesi, keda ma ei tunne võib-olla väga hästi ja ma ei tea, mida oodata ja ma tean, et selles regioonis on riskid suuremad, siis ma kannan maski. Aga kui ma lähen siit välja tänavale, kus niisama viirus ei lenda ümberringi, ma võtan ta ära,” selgitas Popov.

Aga sellisel juhul tekib küsimus, et miks on miljonitel inimestel üle maailma maskid ees, kui nad väljas on? Ja kui nii ei pea olema, siis miks keegi Eestis tänavatel maske kandvatele inimestele seda ei ütle?

 

Foto: regionaalhaigla.ee

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt