Telegrami uudised (nädal 44): julged avaldused EL-is ja ühishagid Eestis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. november 2021 kell 9:59Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 1.-7. november 2021. Eelmisel nädalal võeti lõpuks ka Euroopa Liidu tasemel julgelt ja ausalt sõna vaktsineerimise teemadel. Eestis aga said märksõnaks koroonameetmete vastased ühishagid, mida veavad eest lausa mitu advokaadibürood.

 

Millisena mäletad möödunud nädalat sina?

 

1
https://www.telegram.ee/maailm/ruhm-euroruhm-europarlamendi-saadikuid-tegi-uhisavalduse-seistes-vastu-covid-digitoendileparlamendi-saadikuid-tegid-uhisavalduse-seistes-vastu-covid-digitoendile

Rühm europarlamendi saadikuid tegi ühisavalduse, seistes vastu COVID-digitõendile

Saksa parlamendiliige Christine Anderson pidas vaktsineerimist käsitleval pressikonverentsil kõne, milles ütles välja valusa tõe.

 

2
https://www.telegram.ee/maailm/ep-istungidokument-1-000-000-covid-19-vaktsiini-korvaltoime-juhtu-sh-5000-surma-resolutsiooni-ettepanek-vaktsiinide-ohvritele-huvitusfondi-loomiseks

Samuti esitati Euroopa Parlamendis resolutsiooni ettepanek vaktsiini ohvritele hüvitusfondi loomiseks.

Europarlamendi istungidokument: ligi miljon COVID-19 vaktsiini kõrvaltoime juhtu, sh 5000 surma!

Kuna Euroopa Ravimiamet on juba loetlenud Euroopas ligikaudu miljon kõrvaltoime juhtu, sealhulgas 5000 inimese surma pärast COVID-19 vaktsiinide süstimist, tegi Euroopa Parlament resolutsiooni ettepaneku Euroopa hüvitusfondi loomise kohta vaktsiinide ohvritele.

Ettepanekus toodi välja, et ligikaudu 75 000 inimest on Pfizeri vaktsiini järel kannatanud tõsiste neuroloogiliste häirete all ning Euroopa Ravimiameti kinnitusel on COVID-19 vastased vaktsiinid põhjustanud EL-is ligikaudu 5000 inimese surma: 4198 Pfizeri vaktsiini puhul; 1053 AstraZeneca vaktsiini puhul; 392 vaktsiini Moderna puhul ja 138 Jansseni vaktsiini puhul.

 

3
https://www.telegram.ee/maailm/latis-hakatakse-maksma-kompensatsiooni-inimestele-kellel-tekivad-vaktsineerimisel-moodukad-voi-tosised-korvaltoimed

Lätis hakatakse maksma kompensatsiooni inimestele, kellel tekivad vaktsineerimisel mõõdukad või tõsised kõrvaltoimed

Konservatiivide parlamendiliige Juris Rancans ütles, et isegi kui vaktsiini tõttu satub haiglasse üks inimene miljonist, peab riik tema ravikulud tasuma. Tema sõnul oleks ebaõiglane kohustada inimest end koroona vastu vaktsineerima, kuid jätta ta tõsiste kõrvaltoimete korral saatuse hooleks.

Eesti peaminister Kaja Kallas aga kardab, et vaktsiinikahjustuste fondi loomine saadaks ühiskonda praegu vale signaali. Kas siis tema arvates võiks siis ka liikluskindlustuse sõnum olla, et ära sõida autoga?

Eestis on üksikud poliitikud, kes midagi Kallasele vastu ütlevad, aga kui minna nende erakondade kodulehele, siis erakond tervikuna ei esinda nende üksikute seisukohta. Seega paraku Eestis puudub opositsioon.

 

4
https://www.telegram.ee/eesti/petitsioon-meie-laste-kaitseks-laste-vaimne-tervis-on-olulisem-kui-nende-lahterdamine-vaktsineerituse-alusel

Petitsioon meie laste kaitseks: Laste vaimne tervis on olulisem kui nende lahterdamine vaktsineerituse alusel

Telegram algatas Rahvaalgatuse veebilehel petitsiooni, mis palub tühistada nõuded, et üritustele pääsemiseks peavad COVID-tõendi esitama ka 12–17-aastased lapsed ja lapsi hakatakse koolis 2-3 korda nädalas testima.

“Lapsed ja noored on meie tulevik ja nende vaimne tervis on olulisem kui nende vaktsineerimisstaatus või pidev “puhtuse” tõestamine,” öeldakse petitsioonis, rõhutades, et lastele/noortele ei ole koroonaviiruse põdemine eluohtlik.

“Vaktsineerimine on vabatahtlik ja lapsi ei tohiks survestada otsust tegema selle kaudu, et vastasel juhul on neile midagi keelatud ja nad sisuliselt ei ole oma kaaslastega võrdsed.”
Tänaseks on petitsioonil ligi 1000 allkirja.

 

5
https://www.telegram.ee/eesti/tsiviilallianss-alustas-eesti-elanike-ja-ettevotete-kaebuste-kogumist-kohtusse-uhiskaebuse-esitamiseks

Tsiviilallianss alustas Eesti elanike ja ettevõtete kaebuste kogumist kohtusse ühiskaebuse esitamiseks

Tsiviilallianss alustas läbipõdenute (sh laste), kuid valitsuse poolt tunnustatud nakkusohutustõendit mitte omavate isikute (või kehtivuse lõpetanud tõenditega isikute) kaebuste kogumist.
Kuidas ühiskaebusega liitumine toimib, vaata täpsemalt Tsiviilalliansi kodulehelt tsiviilallianss.ee.

 

6
https://www.telegram.ee/eesti/tunned-et-koroonapoliitika-ei-ole-sinu-suhtes-oiglane-vandeadvokaat-robert-sarv-aitab-eesti-inimestel-kohtusse-poorduda

Ka vandeadvokaat Robert Sarv aitab Eesti inimestel kohtusse pöörduda

Advokaadibüroo Emerald Legal kodulehel saab esitada kohtule kaebuse, mis puudutab kas inimese eraelu, tema õigusi töötajana või ettevõtte tegevust, aga ka lapse õiguste rikkumisega seotud juhtumeid.

Sarv rõhutas, et tegemist pole üleskutsega, vaid informatsiooniga põhiõiguste realiseerimiseks. “Valitsus on pannud Eestis sajad tuhanded inimesed diskrimineerivate piirangute alla. Igal inimesel on õigus teada, missugused õigused on tal valitsuse tegevust vaidlustada ja valitsuse tegevus kohtus vaidlustada,” selgitas ta.

 

7
https://www.telegram.ee/maailm/maailma-korgeima-vaktsineeritusega-portugalis-halveneb-kiiresti-koroonaolukord

Maailma ühe kõrgeima vaktsineeritusega Portugalis halveneb kiiresti koroonaolukord

Portugalis, kus vaktsineeriti ära praktiliselt kõik inimesed, halveneb kiiresti koroonaolukord ja seal on praeguseks aru saadud, et kõrge vaktsineeritus ei piira nakatumiste kasvu.

Ka USA Harvardi ülikooli uuringud näitavad, et vaktsineerituse taseme ja uute nakatumiste arvu vahel pole mingit seost.

Arvudes: Portugalis on vaktsineeritud ära 87 protsenti elanikest, võrdluseks Soome vastav tase on 71 protsenti, Rootsis 67 ja Eestis 58 protsenti.

 

8
https://www.telegram.ee/maailm/dilemma-iirimaal-keda-suudistada-kui-koik-on-vaktsineeritud

Dilemma Iirimaal: keda süüdistada, kui kõik on vaktsineeritud?

Iirimaal on tervishoiuametnikel süüdlased otsas. Seda näitab Waterfordi maakonna statistika. Riigi ajalehe Irish Timesi sõnul asuvad Iirimaa kolmest kõige kõrgema nakatumisnäitajaga piirkonnast kaks maakonnas, kus on riigi kõrgeim vaktsineerimismäär: Waterfordis on tähelepanuväärselt 99,7 protsenti üle 18-aastastest täiskasvanutest täielikult vaktsineeritud.

“Nagu Waterfordi maakonna numbrid näitavad, ei tea Iiri tervishoiuametnikud ja poliitikakujundajad, mis on väärinfo. Kuid nad teavad, mis on võim, ja teevad kõik, mis võimalik, et sellest kinni hoida,“ tõdeb The American Spectator.

 

9
https://www.telegram.ee/eesti/irja-lutsar-kahe-doosiga-vaktsineeritute-suur-nakatumine-on-ullatav

Aga meil Irja Lutsar on üllatunud, et kahe doosiga vaktsineeritud nakatuvad

Tuletame meelde, mida ütles Tartu Ülikooli professor ja valitsuse teadusnõukoja juht vaktsiinide kohta käesoleva aasta märtsis.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Telegram

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt