Naabrid: Rootsi tegi jälgimisseaduse valmimisel USA-ga koostööd?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2013 kell 13:08



Ajakirjanik: Rootsi tegi jälgimisseaduse valmimisel USA-ga koostööd

Rootsi, USA, ja Suurbritannia järgisid ühist strateegiat seadustamaks kõigis kolmes riigis interneti jälgimist, ütles Briti ajakirjanik Duncan Campbell usutluses ajalehele Dagens Nyheter, vahendab BNS. “Rootsi võttis 2008. aastal vastu uued seadused, mis langesid ajaliselt kokku nõndanimetatud Fisa seaduseparandusega USA-s, mida teadaolevalt kasutati interneti Ameerika osa jälgimise alustamiseks. Sarnased seaduseelnõud ringlesid ka Suurbritannias, kuid need peatati,” rääkis Campbell.

Briti ajakirjaniku sõnul sai ta Rootsi koostööst USA ja Suurbritanniaga teada endise Ühendriikide luuretöötaja Edward Snowdeni lekitatud materjalidest. “Kui siinsed võimud ei taha sellest rääkida, siis vajab Rootsi oma Edward Snowdenit,” rääkis Campbell, kes lubas uusi paljastusi.

Õigusprofessor Dennis Töllborg ütles Rootsi Televisiooni uudistesaatele, et teda Campbelli avastus ei üllata. “Rootsi FRA-seaduse väljatöötamiseni viinud rahvusvaheline koostöö on ilmselgelt loogiline,”rääkis Töllborg. Tema sõnul muutis internet jälgimisoperatsioonide olemust ja kuna Rootsi püüab selles vallas olla tõhus, on rahvusvaheline koostöö loomulik.

FRA-seadus annab kaitseministeeriumi sideluureteenistusele (Försvarets radioanstalt) loa jälgida Rootsi piire ületavaid telefonivestlusi ja veebiliiklust. Parlament kiitis selle heaks 2008. aastal ja seadus jõustus 2009. aasta 1. jaanuaril.

Loe lisaks: Svergies Radio

 

Venemaa näitas jälle rootslastele Läänemere kohal muskleid

Järjena kevadistele õppustele, kui Venemaa õhujõud harjutasid Rootsi ründamist, järgnes hiljuti osana Zapad 2013 õppustest viie Sukhoi 34 Fullbacki lend Rootsi õhuruumi piirile. See etteaste andis erinevalt kevadest nüüd ka Rootsist õhku tõusnud Gripenite pilootidele võimaluse lisaks enda olemasolu näitamisele ka kutsumata külalisi aktsioonis näha ja pildistada.

Allikas: SvD Nyheter

 

Kümned tuhanded rootslased kaotavad raha Hispaania kinnisvarakrahhis

Pikka aega on tuhanded rootslased igal aastal ostnud Hispaania rannikult kinnisvara – näiteks 2005. aastal oli Hispaania Päikeserannikul rootslaste omanduses umbes 40 000 kinnisvaraobjekti. 2006. aastal hinnad enam ei tõusnud ja 2007 algas hinnalangus, mis on tänaseni jätkudes ja kiirenedes toonud kaasa suuri rahalisi kaotusi kümnetele tuhandetele sinna investeerinud rootslastele.

Kõige karmim hinnalangus on toimunud Costa Bravas (–48,5% alates 2007. aastast), kõige tagasihoidlikum Mallorcas (–21,8%).

Allikas: Affärs Världen

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: techone3.in

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt