Ajatu: Iidne hingamistehnika puhastab keha, alandab kaalu ja lisab elujõudu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. mai 2024 kell 8:28Võib ju pidada paastu ja teha piinarikkaid detox-kuure, kuid on olemas midagi palju lihtsamat, ent sama efektiivset. India joogakultuurist pärinev iidne hingamisteadus – pranayama – on kergelt õpitav ja ülitõhus meetod organismi puhastamiseks, ainevahetuse kiirendamiseks ja liigsest kehakaalust vabanemiseks.

Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda veebruaris 2014. Head katsetamist!

 

Keha hapnikuga rikastamisel omandab see paremini vitamiine ja mineraale, valgete vereliblede osakaal tõuseb ning lümfisüsteem saab ergutust. Väljahingamisel vabaneb keha mürkidest vereringes, mistõttu siseorganid saavad värskendust ja mõistus muutub klaariks.

Erinevad hingamistehnikad varieeruvad paarist sügavast hingetõmbest enne sööki kuni keerukamate praktikateni. Lülitades mõne pranayama tehnika oma igapäevarutiini, teeme me sellega suure teene oma kehale ja meelele.

Tuhandeid aastaid vana kunst

Vana aja joogid märkasid hingamise rahustavat, puhastavat ja keha ning meelt tasakaalustavat toimet. Sanskriti keelest pärinev sõna pranayama tähendab eluenergia kontrolli hingamise kaudu. Pranayama kujunes välja üle 5000 aasta tagasi ning on joogasüsteemi süda.

Järgnevalt leiad neli lihtsamat tehnikat, millega alustada ning mis aitavad hoida kõiki kehasüsteeme heas tervises.

 

1. Li

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt