Dr Wodarg ja dr Yeadon taotlevad SARS-CoV-2 vaktsiiniuuringute peatamist 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2020 kell 10:181. detsembril 2020 esitasid kopsuarst, endine Saksamaa parlamendi liige ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee tervisekomitee juht dr Wolfgang Wodarg ning endine Pfizeri hingamisteede uuringute juht ja teadusnõunik dr Michael Yeadon kogu Euroopa Liidu eest vastutavale Euroopa Ravimiametile (EMA) avalduse kõigi SARS-CoV-2 vaktsiiniuuringute, eriti BioNtech / Pfizeri uuringu BNT162b (EudraCT number 2020-002641-42) viivitamatuks peatamiseks.

 

Dr Wodarg ja dr Yeadon nõuavad, et uuringuid – vabatahtlike elu ja tervise kaitsmiseks – ei jätkataks enne, kui on saadaval uuringu kavand, mis käsitleb üha suureneva hulga tunnustatud teadlaste poolt kirjeldatud ohutusprobleeme vaktsiini ja uuringu ülesehituse osas.

Ühelt poolt nõuavad petitsiooni esitajad, et PCR-testi teadaoleva ebatäpsuse tõttu tuleb kasutada nn Sangeri sekveneerimist. See on ainus viis, et teha usaldusväärseid avaldusi Covid-19 vastase vaktsiini tõhususe kohta. Paljude väga erineva kvaliteediga PCR-testide põhjal ei saa piisavalt kindlaks teha ei haiguse riski ega vaktsiini võimalikku kasu, mistõttu on vaktsiiniga seotud inimkatsed ebaeetilised.

Lisaks nad nõuavad, et tuleb välistada juba varasematest uuringutest teadaolevad riskid, mis tulenevad osaliselt koroonaviiruste olemusest. Mured on eelkõige seotud järgmiste punktidega:

  • Niinimetatud “mitte-neutraliseerivate antikehade” moodustumine võib põhjustada liialdatud immuunreaktsiooni, eriti kui katsealune puutub pärast vaktsineerimist kokku tõelise “metsiku” viirusega. See niinimetatud antikehadest sõltuv amplifikatsioon, ADE, on juba ammu teada näiteks kasside peal tehtud koroonavaktsiinide katsetest. Nende uuringute käigus surid kõik vaktsineerimist hästi talunud kassid pärast metsiku viirusega nakatumist. 
  • Eeldatakse, et vaktsineerimised aitavad inimestel toota antikehi SARS-CoV-2 piikvalkude vastu. Kuid piikvalgud sisaldavad ka süntsütiin-homoloogseid valke, mis on hädavajalikud platsenta moodustamiseks imetajatel, näiteks inimestel. Tuleb absoluutselt välistada, et SARS-CoV-2 vastane vaktsiin võib käivitada immuunreaktsiooni süntsütiin-1 vastu, kuna vastasel juhul võib vaktsineeritud naistel tekkida määramata kestusega viljatus.
  • BioNTech / Pfizer’i mRNA vaktsiinid sisaldavad polüetüleenglükooli (PEG). 70%-il inimestest tekivad selle aine vastu antikehad – see tähendab, et paljudel inimestel võivad vaktsineerimise tagajärjel tekkida allergilised, potentsiaalselt surmavad reaktsioonid.
  • Uuringu liiga lühike kestus ei võimalda hilise mõju realistlikku hindamist. Nagu seagripivastase vaktsineerimise põhjustatud narkolepsia juhtumite puhul, puutuksid miljonid terved inimesed kokku lubamatu riskiga, kui vaktsiinile antakse erakorraline heakskiit. Sellest hoolimata esitas BioNTech / Pfizer 1. detsembril 2020 taotluse erakorraliseks heakskiiduks.

ABIKUTSE: Dr Wodarg ja dr Yeadon paluvad võimalikult paljudel Euroopa Liidu kodanikel petitsioonile alla kirjutada, saates koostatud e-kirja Euroopa Ravimiametile.

Adressaat: press@ema.europa.eu; petitionEMA@corona-ausschuss.com

Pealkiri: Co-signing the petition of Dr. Wodarg, Germany, and Dr. Yeadon, UK (submitted on 1-Dec-2020)Dear Sir or Madam, I am hereby co-signing the petition of Dr. Wodarg and Dr. Yeadon to support their urgent request to stay the Phase III clinical trial(s) of BNT162b (EudraCT Number 2020-002641-42) and other clinical trials. The full text of the petition of Dr. Wodarg and Dr. Yeadon can be found here: https://www.wodarg.com/app/download/9033912514/Wodarg_Yeadon_EMA_Petition_Pfizer_Trial_FINAL_01DEC2020_signed_with_Exhibits_geschwa%CC%88rzt.pdf?t=1606853626

I hereby respectfully request that EMA act on the petition of Dr. Wodarg and Dr. Yeadon immediately.

Regards 

 

Allikad: 2020news.de, Wodargi ja Yeadoni avaldus

Foto: kollaaž

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt