Koroonakriis 2: Telegrami 9. ajakirja küsimused ja võimalikud vastused


95 vajalikku, õigustatud, põletavat ja asjakohast küsimust koroonaviiruse, testimise ja koroonameetmete kohta

/Telegrami ajakiri nr 9, kevad 2021/

Üheksandas Telegrami ajakirjas ei avalda me ühtegi artiklit, vaid esitame ainult küsimusi. Meie pakume neile küsimustele siin esialgse valiku vastuseid – teie kasutada on aga suur ja lai internet (koos teadlaste ja teiste ekspertidega), kust ja kelle käest ise vastuseid otsida/küsida. Mõned küsimused ei nõua ka otsest vastust vaid ärgitavad lihtsalt mõtlema.

 

Ajakirja juhtkirjas välja toodud tsitaatide allikad:

 

#1: Kas teadsid, et 2020. aastal tegi enesetapu 14 alla 19-aastast, mis on mitu korda rohkem kui viimase 10 aasta keskmine (4 enesetappu aastas vanuserühmas kuni 18 ja 8 enesetappu aastas vanuserühmas kuni 19)

#2: Millist tuge pakutakse 3000 lapsele, kes just praegu vaevlevad suitsiidimõtete käes?

#3: Kas teadsid, et sotsiaalne distantseerumine on ohtlik vaimsele tervisele?

#4: Kas koroonameetmete kahjud on suuremad kui kasud? Kas oled kuulnud sellekohastest uuringutest Suurbritannia, Kanada, USA, Kreeka ja Rootsi teadlastelt?

#5: Kas teadsid, et Saksamaal tehtud uuringu järgi, kus osales üle 25 000 lapse, tekitas mask tervisekahjustusi tervelt 68% neist?

#6: Kui lapsed ei ole koroonaviiruse riskigrupp, siis kas on õigustatud nende elude piiramine? Kas praegu ohverdatakse laste heaolu, tulevik ja elud?

#7: Kuhu kadus gripp?

#8: Kui gripp “tuleb tagasi“, siis kas distantsõpe hakkab toimuma sügisest kevadeni (kuna lapsed on gripi riskigrupp)?

#9: Kui gripivaktsiinid on olnud olemas üle 70 aasta, aga gripp ei ole kuhugi kadunud, siis miks peaks koroonavaktsiin piirama haiguse levikut, kuigi gripivaktsiin ei ole seda teinud?

#10: Kas oled kursis, et uuringute kohaselt võib SARS-CoV-2 olla hooajaline (levides talvisel külmetushaiguste perioodil) nagu varasemadki koroonaviirused?

#11: Kas teadsid, et 2020. aasta lõpus võttis riigikogu sotsiaalkomisjon menetlusse petitsiooni “Koroonameetmed ei ole õigustatud“, mis kogus üle 10 000 allkirja?

#12: Kas teadsid, et 10 000 allkirjaga petitsiooni menetlus riigikogu sotsiaalkomisjonis (SOTK) lõppes järsku päevapealt, kui kolm SOTK liiget said ministriteks?

#13: Kas teadsid, et kehtiva seadusandluse kohaselt on Eestis vaktsineerimine vabatahtlik?

#14: Kas teadsid, et Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee andis välja resolutsiooni, mille kohaselt ei tohi mitte kedagi survestada vaktsineerima?

#15: Kas oled kursis, et Eestis on mitmed asutused erinevaid viise (sh psühholoogiline, aga ka majanduslik survestamine) kasutades survestanud oma töötajaid vaktsineerima?

#16: Kas teadsid, et sajad tuhanded arstid ja tervishoiutöötajad üle maailma keelduvad koroonavaktsiinist?

#17: Kas teadsid, et perearst Karmen Joller on öelnud, et vaktsiinid on halb äri, aga vaktsiinide tootjad ja neisse investeerijad (sh Bill Gates) on teeninud miljardeid?

#18: Kas koroona vastu vaktsineeritud inimesed ei ole pärast süsti saamist enam nakkusohtlikud?

#19: Kas teadsid, et Suurbritannias aasta alguses avaldatud rahvatervise uuringu kohaselt annab koroonaviiruse läbipõdemine samaväärse või parema immuunsuse võrreldes vaktsiinidega?

#20: Kas teadsid, et USA-s tehtud uuringu kohaselt võib koroonaviiruse läbipõdemine anda immuunsuse isegi aastateks?

#21: Kas teadsid, et ravimifirma Merck loobus koroonavaktsiini väljatöötamisest, kuna viiruse loomulik läbipõdemine andis parema kaitse?

#22: Kas teadsid, et meil kasutusele võetud koroonavaktsiinide ohutusuuringud kestavad kuni 2023. aastani?

#23: Kas teadsid, et Pfizeri / BioNTechi poolt toodetud mRNA Covid-19 vaktsiini ohutusuuringus tegi tootja selgeid valeväiteid ja rikkus oma uuringuprotokolli?

#24: Kas oled kuulnud, et WHO tippteadlase dr Soumya Swaminathani sõnul ei peata koroonavaktsiin viiruse levikut?

#25: Kas teadsid, et dr Wolfgang Wodarg, kes kümnend tagasi paljastas seagripipandeemiaga seotud ärihuvide konfliktid ja vaktsiiniuuringute puudujäägid (ja keda tol hetkel kuulas nii Euroopa Parlament kui ka ajakirjandus), on sarnase tegevusega seoses uue koroonaviirusega sildistatud “vandenõuteoreetikuks“?

#26: Kas mäletad, et 2010. aastal hävitas Terviseamet ligi 10 miljoni krooni eest aegunud gripivaktsiini?

#27: Kas teadsid, et 2009. aastal laialdaselt kasutusele võetud seagripivaktsiini kahjustuste eest maksid oma kodanikele kompensatsiooni näiteks Suurbritannia, Norra ja Soome valitsused?

#28: Kas teadsid, et Soome valitsus on valmis koroonaviiruse vaktsineerimiskahjustuste eest välja käima kuni 30 miljonit eurot aastas?

#29: Kas teadsid, et Irja Lutsar ja mitmed arstid, sh USA riikliku allergia ja nakkushaiguste instituudi direktor ning alates jaanuarist 2020 Valge Maja koroonaviiruse töörühma juhtivekspert dr Anthony Fauci väitsid eelmisel aastal, et maskidest pole kasu, ja ka Terviseamet ütles eelmisel aastal, et maskikohustust ei tule?

#30: Miks on paljudes riikides tõusnud haigestunute arv pärast maskikohustuse kehtestamist?

#31: Kas oled kuulnud Soome kirurgist Heidi Wikströmist, kes kirjutas sealse arstide liidu lehes, et soovitab kasutada maskidele kulutatud raha hoopis vaimse tervise ennetustööks?

#32: Kas tead, mis võivad olla maskikandmise teaduslikult tõestatud kõrvalmõjud?

#33: Kas teadsid, et mitmel pool maailmas on maskide kandmine põhjustanud uusi terviseprobleeme?

#34: Miks ei ole 6. aprilli 2021 seisuga juba 21-s USA osariigis maskikandmise kohustust?

#35: Kas oled külastanud lehti koroonateave.ee ja tsiviilallianss.ee?

#36: Kas oled lugenud küsimusi koroonakriisi kohta lehelt avalik-kiri.ee?

#37: Kas teadsid, et Avaliku Kirja vastuses tunnistas Sotsiaalministeerium, et 2020. aasta lockdown’i ei viidud ellu, tuginedes teaduslikele uuringutele, vaid sellepärast, et teised tegid ka?

#38: Kas teadsid, et Tervise Arengu Instituudi (TAI) ametliku statistika kohaselt polnud Eestis 2020. aastal pandeemiat?

#39: Kas teadsid, et Päevalehe koroonakonverentsil (sügis 2020) tunnistas peaminister Jüri Ratas, et teadlased panid oma ennustustega 50-kordselt puusse?

#40: Kas teadsid, et koroonasse haigestunud ei ole rohkem kui varasemate suurte gripilainete ajal grippi haigestunuid? (vihje: vanasti olid diagnoosi panemise jaoks tarvilikud ka sümptomid)

#41: Kas oled kursis, et Rootsis ei olnud 2020. aastal liigsuremust ja kui vaadata 2002 – 2020 surmasid elaniku kohta, on näha, et 2020. aasta on võrdne 2012. aastaga?

#42: Miks leiab õiguskantsler Ülle Madise, et põhiõiguste kaitsest ei tohiks taganeda ka sõja või pandeemia olukorras?

#43: Kas teadsid, et Saksa tippadvokaat dr Reiner Fuellmich on algatanud mitu rahvusvahelise mõõtme saavutanud kohtuasja seoses koroonameetmetega?

#44: Kas oled kuulnud juba tehtud kohtuotsustest, mille kohaselt koroonapiirangud on õigustühised?

#45: Kas enne 2020. aastat on tehtud ülemaailmselt massilist PCR-testimise kampaaniat?

#46: Miks kasutatakse endiselt ebamugavusi ja osale inimestele ka vigastusi tekitavaid ninaneelu teste, kui Tartu Ülikooli veebileht teatas juba aprillis 2020, et Sars-CoV-2 on süljest korrektselt määratav?

#47: Miks ei leia Terviseameti koroonateabe lehelt ametlikust statistikast informatsiooni COVID-19 PCR-testide veateguri kohta?

#48: Missuguseid järeldusi võib teha Saksa uuringust, mille käigus saadi 463 labori andmete alusel valepositiivsete testide määraks 1,8%?

#49: Kas on võimalik, et 100 000 tehtud testi puhul määratakse potentsiaalselt 1800* inimest ilma põhjuseta karantiini ja neil tuleb seetõttu leppida sissetulekute märkimisväärse vähenemisega? (*Eestis on arstid öelnud, et see veamäär võib olla 1,6, seega vastavalt 1600 inimest)

#50: Kas PCR-testide veateguri tagajärjeks võivad olla valed poliitilised otsused ning terviseameti ja poliitikute valed otsused? ***

#51: Kas teadsid, et Terviseamet ja peavoolumeedia valetavad iga päev, kui nad teatavad, et „tuvastati x arv uusi nakatunuid“ selle asemel, et öelda „tuvastati x arv positiivset testi“?

#52: Kas teadsid, et teadustöö, mille põhjal koostati SARS-CoV-2 PCR-testid, on 22 teadlase poolt teaduslikult ümber lükatud ning nad nõuavad ka selle tagasivõtmist?

#53: Kas teadsid, et teadustöö, mille põhjal koostati SARS-CoV-2 PCR-testid, üks autor on viroloog, prof. Christian Drosten, kes kuulub ka ise selle ajakirja toimetajate hulka, mis selle teadustöö avaldas? Või seda, et asjakohane teadustöö retsenseeriti rekordiliselt lühikese aja – vaid kahe päevaga?

#54: Kas teadsid, et PCR-metoodika leiutaja Kary Mullis, kes sai selle eest ka Nobeli preemia, ütles, et sellega ei saa määrata, kas inimene on haige või nakkusohtlik?

#55: Kas teadsid, et PCR-test võib reageerida ka varasemale nakkusele?

#56: Kas teadsid, et Tartu Ülikooli ja Synlabi teadlased ütlesid ERR-ile, et PCR-testid on ebatäpsed?

#57: Kas teadsid, et paljud teadlased üle maailma väidavad, et SARS-CoV-2 viirust ei ole isoleeritud selle tõelises tähenduses?

#58: Miks kasutatakse Eestis PCR-testide puhul tsüklite arvu (Ct) 40, kuigi nii välis- kui ka kodumaised teadlased on öelnud, et väiksema tsüklite arvu puhul on väiksem oht valepositiivseteks tulemusteks?

#59: Kas inimesi, kes on saanud positiivse testitulemuse, testitakse samal ajal ka teiste viirushaiguste suhtes?

#60: Miks tehakse jätkuvalt COVID-19-PCR-teste, kuid ei tehta suuremahulisi antikehade teste, mis annaksid oluliselt rohkem informatsiooni pandeemia kulgemise kohta ja võimaldaksid tuvastada tekkinud karjaimmuunsust?

#61: Kas oled kuulnud, et Saksamaal tehtud uuring tuvastas 81 protsendil testitutest varasematest koroonaviirustest tingitud immuunsuse SARS-Cov-2 vastu?

#62: Kas teadsid, et WHO soovitab koroonaviiruse diagnoosi määramiseks lisaks positiivsele PCR-testile vaadata ka haigussümptomite olemasolu?

#63: Kas koroonaviiruse patogeensuse tõestamiseks on tehtud kontrolleksperimente, mis välistaksid, et rakukultuurides täheldatud tsütopaatilised efektid tekivad hoopis katsemeetodi (näiteks toitainete vähendamise või antibiootikumide lisamise) tulemusena? Kui mitte, siis kuidas on võimalik ilma kontrollkatseteta tõestada, et viirusosakesteks peetavatel molekulidel (nukleiinhapetel) on eksogeenne, mitte endogeenne päritolu? Kui jah, siis millised teadusallikad nendele katsetele viitavad?

#64: Kas kunagi on tehtud kontrolleksperimente, milles eraldatakse ka terve inimese või haige inimese (viirusega mitteseotud) ainevahetusest pärit geenijärjestused, mis sekveneeritakse seejärel samade arvutiprogrammide abil, millega järjestatakse viiruste genoome? Selle eesmärk oleks samuti välistada geenijärjestuste endogeenne (sisetekkeline) päritolu.

#65: Kas on läbi viidud avalikke ja sõltumatuid teaduskatseid tõestamaks, et viirus levib inimeselt inimesele või viirus levib ühelt liigilt teisele (nt nahkhiirelt inimesele)?
(PS. Kui oleme sellest mõnele arstile või teadlasele rääkinud, öeldakse, et sellise katse tegemine on ebaeetiline. Meie aga leiame, et on pehmelt öeldes ebaeetiline kogu maailma lukku panna, ilma et oleks selliseid katseid sooritatud. Oleme nõus ja valmis sellist katset 100%-liselt rahastama, samuti teame kümneid inimesi, kes oleksid valmis selles katses kaasa lööma.)

#66: Kas oled kuulnud eelmise aasta lõpus avaldatud 10 miljonit inimest kaasanud teadustööst, millest selgus, et SARS-CoV-2 asümptomaatiline levik pole endiselt tõestatud?

#67: Kas oled kuulnud Tervise Arengu Instituudi (TAI) väidet, et igahommikused teated koroonasurmadest ei ole täpsed?

#68: Kas oled kuulnud 60 Saksa advokaadi ühisavaldusest, milles nad mõistavad hukka koroonameetmetest tulenevad põhiõiguste ja seaduste rikkumise?

#69: Kas oled kuulnud, et koroonameetmeid on kritiseerinud arstid Belgias ja Saksamaal? Ja seda, et Belgia arstide avalikule kirjale andis oma allkirja ka Eesti perearst dr Eero Merilind?

#70: Kas oled kuulnud, et terviseameti poolt saadetavatel SMS-idel, mis käsivad jääda karantiini/isolatsiooni, puudub õiguslik alus?

#71: Kas oled kunagi mõelnud, kas Eestis rakendatavad koroonameetmed on põhiseadusega kooskõlas?

#72: Miks koostasid kolm eliitülikoolide teadlast Great Barringtoni deklaratsiooni ehk pöördumise, mis pooldab ühiskondade avamist ja fokuseeritud ehk riskirühmade kaitset? Miks on sellele deklaratsioonile alla kirjutanud üle 55 000 teadlase, arsti ja meditsiinitöötaja?

#73: Miks ei ole avalikku arutellu ja teadusnõukoja töösse kaasatud neid arste ja teadlasi, kes nõustuvad Great Barringtoni deklaratsiooniga? Kas nemad on vähem arstid ja teadlased kui need, kes pooldavad lockdown’i?

  • Kas sind paneb see küsimus mõtlema?

#74: Kas oled kursis, et 196 riiki hinnanud kodanikuühiskonna rühmade liit Civicus Monitor teatas, et mitmed valitsused üle maailma on kasutanud pandeemiat ettekäändena mitmesuguste kodanikuvabaduste ja -õiguste piiramiseks?

#75: Kas oled kuulnud Maailma Majandusfoorumil välja töötatud plaanist „Great Reset“ ehk suur lähtestamine?

#76: Kas teadsid, et Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on öelnud, et piirangud on poliitilised?

#77: Miks hakati teadusnõukoja kohtumiste kokkuvõtteid ja otsuseid avalikkusega jagama alles veebruaris 2021 ja miks on need nii pealiskaudsed?

#78: Miks endiselt kuuluvad teadusnõukotta inimesed, kes on oma prognoosides eksinud kuni 200-kordselt?

#79: Kas Eestis on tehtud juba lahkamisi viraalse Covid-19 infektsiooni kohtumeditsiiniliseks tuvastamiseks?

#80: Millal hakatakse haiglate statistikas Covid-19 patsiente ja surnuid eraldama patsientidest, kes on/olid küll koroonapositiivsed, ent tegelikult haiglas / surid muudel põhjustel?

#81: Kas eksisteerib teaduslikke tõendeid piiride sulgemise ja reisipiirangute tõhususe kohta?

#82: Kas sa oled ise tutvunud teaduslike allikatega, millel põhinevad kogu maailmas levinud 2 + 2 reeglid?

  • Sellele küsimusele saad ainult Sina ise vastata.

#83: Kas Eesti valitsus on enda jaoks kehtestanud mingid piirid, millal ollakse valmis loobuma koroonapiirangutest, mis tekitavad rohkem kahju kui viirus ise? Kui palju peab selleks hetkeks olema suurenenud enesetappude arv, töötus ja numbrid teiste traagiliste tagajärgede loetelus?***

#84: Kas teadsid, et mitmete riikide parlamendiliikmed üle maailma on kritiseerinud koroonameetmeid?

#85: Kui selgub, et koroonapandeemia on pettus ehk siis eksisteerib lihtsalt viirusepuhang, aga mitte pandeemia, siis kes vastutab majanduskahjude eest, mis Eestis praegu ulatuvad miljarditeni? Kes vastutab suurenenud enesetappude arvu eest? Koduvägivalla ohvrite eest? Ja muude tagajärgede eest?

#86: Kas on olemas teaduslikud tõendid, et kui panna kell 18 kohvik kinni, siis viiruse levimine väheneb?

  • Mis Sa arvad?

#87: Kas teadsid, et Riigikantselei alla kuuluva Riigi Situatsioonikeskuse asutusesiseseks kasutamiseks määratud (ehk salastatud) raporti kohaselt tunnetab 42% rahvast sissetuleku langust? Kui suur protsent inimestest on nakatunud koroonaviirusesse või sattunud selle tõttu haiglasse?

#88: Sama raporti kohaselt tunneb 48% elanikest vähemalt mõningal määral koroonaviiruse poolt põhjustatud stressi. Kui suur protsent inimestest on nakatunud koroonaviirusesse või sattunud selle tõttu haiglasse?

#89: Kas oled kursis, et paljud vanadekodu elanikud sureksid enda sõnul pigem koroonasse kui üksildusse?

#90: Kas teadsid, et Soomes olid 96%-l koroonasurnutest kaasuvad haigused, nende keskmine vanus oli sama mis Soome keskmine eluiga (81) ja surnute arv ei ole seal tõusnud. Kas seal on pandeemia? Kas teadsid, et Eestis on sarnased näitajad?

#91: Kui paljude sind ümbritsevate inimeste elusid on koroonameetmed negatiivselt mõjutanud? Kui paljud sind ümbritsevad inimesed on põdenud koroonaviirust?

  • Vastust tead ainult Sina ise.

#92: Kes kontrollib faktikontrollijaid?

#93: Kas sa oled valmis kandma talvisel viiruste perioodil maski elu lõpuni?

  • Kas oled kunagi selle peale mõelnud?

#94: Kas on teaduslikke uuringuid, mis leiavad, et kui avad end võimalusele tutvuda infoga, mis ei ole kooskõlas sinu maailmapildiga, siis see on sulle mingil viisil kahjulik või ohtlik?

  • : )

#95 (küsimus ajakirja esikaanel): Kas küsimuste esitamine on vabas ühiskonnas lubatud?

  • Kui Sa arvad, et sellele küsimusele peab kusagilt vastust otsima, siis on väga tõenäoline, et me enam ei ela vabas ühiskonnas. Siiski – kuna sa seda praegu loed, äkki ikka (veel) elame. ; )
  • Õiguskantsler Ülle Madise on leidnud, et küsimuste esitamine piirangute mõju kohta on seatud põlu alla. “See on midagi, mida vabas ühiskonnas rahvas ei peaks tahtma,” lisas ta.

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 

Päevapilt